Węzeł Olsztyn Pieczewo zostanie oddany szybciej niż zakładano

Węzeł Olsztyn Pieczewo zostanie oddany szybciej niż zakładano
Węzeł Pieczewo zostanie oddany do użytku przed 20 maja
Fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Dobre wieści dla kierowców. Z naszych ustaleń wynika, że jeszcze przed 20 maja drogowcy oddadzą do użytku część węzła Olsztyn Pieczewo. Nie będzie możliwy jeszcze wjazd na DK 53 w stronę Szczytna.

Planowany termin otwarcia tego odcinka był wyznaczony na 15 czerwca, jednak roboty szły gładko. Dlatego też drogowcy postanowili zrewidować swoje zamiary. Jak się dowiedzieliśmy, węzeł może zostać oddany do użytku za niecałe dwa tygodnie.

Planujemy udostępnić część węzła połączoną z ul. Pstrowskiego przed 20 maja. Przez węzeł Olsztyn Pieczewo będzie można wyjechać z miasta na obwodnicę lub wjechać z niej na ul. Pstrowskiego. Nie będzie jeszcze możliwości otworzenia wyjazdu na Szczytno. Udostępnienie tego odcinka nastąpi 15 czerwca – powiedział w rozmowie z nami Karol Głębocki, główny specjalista ds. komunikacji społecznej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddziału w Olsztynie.

Głębocki zapowiada również, że drogowcy jeszcze przed wakacjami oddadzą do użytku odcinek pomiędzy węzłami Olsztyn Południe a Olsztyn Jaroty. Przypomnijmy, że nad Łyną w okolicach Bartąga osiadał grunt, przez co pojawiły się opóźnienia związane z tym ważnym odcinkiem.

Mieliśmy problemy z nieustabilizowanym osiadaniem gruntu. Wiosną umocniliśmy teren palami. Teraz kładziemy tam asfalt. Jesteśmy na ostatniej prostej – dodał Karol Głębocki.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • ed 2019-05-07 08:20:19 31.6.*.*
  Leonharda i Wyszńskiego odetchną.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 1
 • Ryszard Ochódzki 2019-05-06 19:41:50 83.6.*.*
  Ekstra! Bardzo dobre wiadomości :)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • MalkontentzKęczyna 2019-05-06 19:07:34 77.112.*.*
  no i super, Panowie. oby zapowiedzi się sprawdziły
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0