Walka służb z nielegalnym hazardem. Pomysłowość właścicieli lokali zaskakuje funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]

Walka służb z nielegalnym hazardem. Pomysłowość właścicieli lokali zaskakuje funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]
Akcja służb z KAS w Elblągu
Fot. IAS w Olsztynie

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej w Elblągu zabezpieczyli nielegalne automaty, które znajdowały się w lokalach w Pasłęku i koło Morąga. Ich właściciele do środka wpuszczali tylko „swoich”. Jeden na ścianach przykleił zdjęcia funkcjonariuszy.

Do pierwszej akcji doszło 9 listopada. Funkcjonariusze KAS z Elbląga weszli do lokalu w Pasłęku, gdzie znajdowały się cztery nielegalne automaty do gier hazardowych.

- Jak się okazało właściciel punktu był jednocześnie właścicielem urządzeń. Podobnie, jak w większości przypadków lokal objęty był monitoringiem. Do środka wpuszczani byli jedynie „swoi”. W pomieszczeniu opiekuna punktu jedna ściana oklejona była zdjęciami z wizerunkiem funkcjonariuszy. Na miejscu mundurowi przesłuchali świadków „graczy” oraz przeprowadzili eksperyment procesowy, który jednoznacznie potwierdził nielegalny charakter urządzeń – informuje st. rachm. Marta Rosiak, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Automaty zabezpieczono do sprawy celno-skarbowej i zabezpieczono 600 zł, które były przeznaczone na wygrane.

Kolejna akcja odbyła się 24 listopada w Antoniewie koło Morąga. Tam z kolei zabezpieczono trzy automaty.

- Maszyny znajdowały się w kontenerze na prywatnej posesji. Punkt monitorowany był jedną kamerą zewnętrzną i dwiema wewnętrznymi. W środku funkcjonariusze zastali włączone automaty oraz osobę grającą na jednym z nich. Demontaż urządzeń był utrudniony, ponieważ były one przymocowane do kontenera kotwami, które wyprowadzone były poprzez wywiercone dziury na zewnątrz i przyspawane do kawałka grubej blachy – wyjaśnia Marta Rosiak.

Oficer prasowy przyznaje, że determinacja i pomysłowość właścicieli lokali ciągel zaskakuje funkcjonariuszy.

Tylko w listopadzie pracownicy KAS w Elblągu zabezpieczyli 7 automatów do gier hazardowych. Z kolei od początku roku zajęto już 210 maszyn.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Warmiak 2020-11-27 16:47:12 109.241.*.*
    Po raz kolejny zwracam uwagę, że nie ma czegoś takiego jak funkcjonariusze kas. Są funkcjonariusze Służby Celno - Skarbowej, dawniej Celnej. Zatrzymań automatów dokonują funkcjonariusze Służby Celno - Skarbowej a nie pracownicy kas, którzy nie mogą wykonywać czynności procesowych w trybie art. 308 kpk.Dziękuję.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
  • R.O. 2020-11-27 14:05:04 83.23.*.*
    Nagły atak spawacza...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0