Wagary w pierwszy dzień wiosny? W Olsztynie mieli na to ''alibi'' [PANORAMA 360]

Wspólne sadzenie wiosennych kwiatów, spektakl teatralny, występy, koncerty i warsztaty zero waste - właśnie tak wyglądał pierwszy dzień wiosny w olsztyńskim amfiteatrze zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury.

- Szerokim gestem Johna Travolty odrzucamy precz zimowe płaszcze, wciągamy rozleniwione zimą brzuchy i beztrosko rozchełstani zadzieramy coraz bardziej piegowate nosy w stronę słońca - tymi słowami Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zachęcał, przede wszystkim młode osoby, do wspólnego spędzenia pierwszego dnia wiosny.

Poza wspólnym sadzeniem wiosennych kwiatów oraz spektaklem, w samo południe można było wziąć udział w warsztatach zero waste, przygotowanych głównie z myślą o uczniach podstawówek. Podczas zajęć poświęconych filozofii niemarnowania była okazja porozmawiać o tym, jak można ratować naszą planetę i dlaczego jest to tak ważne. Ponadto uczestnicy poznali główne zasady zero waste i wykonali własnoręcznie wyjątkowe notesy z makulatury.

Zwieńczeniem "alibi" na dzień wagarowicza będzie występ w amfiteatrze zespołu Krzta. Początek zaplanowano na godzinę 20.

Źródło: własne, MOK Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz