W pobliżu ratusza stanęło... pianino [ZDJĘCIA]

W pobliżu ratusza stanęło... pianino [ZDJĘCIA]
W pobliżu ratusza stanęło pianino, na którym zagrał m.in. muzyk Daniel Rupiński
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W poniedziałek (21 czerwca) w rejonie ratusza stanęło pianino. Tego dnia przypada Święto Muzyki. Każdy może spróbować przy nim swoich sił. Instrument będzie tam stał do godz. 19:30.

"Open piano" to przedsięwzięcie z kilkunastoletnią tradycją. W 2008 roku zostało zainicjowane w Londynie - w różnych częściach miasta ustawione zostały pianina i fortepiany, na których zagrać mógł każdy chętny. Pierwsze takie wydarzenie w Olsztynie odbyło się w minionym roku.

- Wówczas ustawiliśmy pianino w sercu Zatorza, u zbiegu ul. Limanowskiego z Żeromskiego - przypomina pomysłodawca olsztyńskiego wydarzenia, Michał Kupisz. - Tym razem jesteśmy w sercu miasta, na placu przed ratuszem. To happening, a jednocześnie akcja o znaczeniu informacyjnym, społecznym, włączająca mieszkańców do popularyzacji muzyki. Chcemy, aby nasze miasto stało bardziej muzykalne, radosne, mniej zestresowane, mniej podzielone.

***

Wystawili pianino na Zatorzu. Zachęcali przechodniów do gry [ZDJĘCIA]

***

Instrument będzie stał w pobliżu ratusza do godz. 19:30. Każdy może przy nim przetestować własne umiejętności. Na pianinie zagrał m.in. niewidomy muzyk Daniel Rupiński, który grał i śpiewał covery zagranicznych przebojów). Muzyk na co dzień odgrywa z ratuszowej wieży hymn "O Warmio moja miła".

Organizatorzy akcji przewidują, że podobne wydarzenia odbędą się w kolejnych miesiącach.

- Chcielibyśmy, aby akcja odbyła się również w sierpniu, wrześniu i październiku - dodaje Michał Kupisz. - Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy i do współpracy przy organizacji tego przedsięwzięcia.

Głównymi organizatorami akcji "Open piano" są Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOS-a oraz Pałac Młodzieży w Olsztynie.

Komentarze (11)

Dodaj swój komentarz

 • Proszę o pomoc 2021-06-23 04:21:18 5.173.*.*
  .. ciężko mi pisać tu o swoich problemach, każdy ma swoje własne,.. Jednak nie mam już wyjścia... I... chciałabym bardzo przeprosić za ten komentarz , mam nadzieję, że nie obrażam nikogo w ten sposób bo wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko.Jednak już nie wiem co robić,.. Mój Synek jest dla mnie moim całym światem, moim Życiem. Niespełna miesiąc temu Straciłam Pracę na redukcji etatów skutek pandemii… Zostałam bez środków do życia. Staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale stanęłam na dnie. Nie mam pieniędzy na codzienne życie. Dwa dni temu Syn poprosił abym kupiła mu gazetę Minerały Świata, zabrakło mi 0,31 gr w kiosku. Tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to odrazu doniosę. Prosiłam ze Łzami w Oczach. Na nic się to nie zdało. Syn siedział na ławce i jak podeszłam do Niego bez Gazetki powiedział tylko: Chodź mamuś nazbieramy kamyków pod blokiem. Nigdy nie zapomnę jego Oczu. Wtedy zdałam sobiesprawę, że jak mi ktoś nie pomoże to sama nie dam sobie rady. Jestem zdrowa, ręce garną się mi do pracy tylko, nie mam gdzie.Poszłabym gdzieś na noc sprzątać, ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić. Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji. Pracowałam,starczało na mieszkanie i skromne życie, Synek Nigdy nie chodził Głodny, byle Tylko mój Skarb miał wszystko co potrzeba. Nocami płaczę bo już nie daje rady,ta sytuacja Mnie Przerasta, jestem załamana, czuję, że zawodzę jako matka. Jeśli jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę pomóc, będę Wdzięczna do końca swojego życia. Każdy gest jest dla nas wielką pomocą. Dziękuję z góry, z Całego Swojego Serca, Życzę Wszystkim dobrej środowej nocy.. Ola z Torunia. SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 Nasz Adres Zamieszkania i Zameldowania: 87-100 Toruń ul. Kosynierów Kościuszkowskich 5/7,
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 2
 • Strajk kobiet & LGBT 2021-06-21 20:23:03 195.191.*.*
  Faszystowskie świnie ustawiły pianino ! Chyba tylko po to żeby podkreślić że białych klawiszy jest więcej niż pigmentododatnich. Niby XXI wiek ale w tym zaścianku nadal średniowiecze...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 3
 • Rupu pumpum 2021-06-21 18:19:23 31.2.*.*
  Fajna sprawa tylko że to jest bomba covidowa ile rąk miało styczność z klawiszami czy są one dezynfekowane ?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 7
 • No ten tego 2021-06-21 17:29:36 188.146.*.*
  Hahaha obywatelu zagraj sobie sam. Wersja budżetowa . A tymczasem w Dywitach 27.06 czyli już w najbliższa Niedzielę odbędzie się koncert Viki Gabor z całym zorganizowanym dniem dziecka.... Dobrze że to tuż za lasem miejskim i znowu połowa Olsztyna będzie się bawiła na stadionie w Dywitach
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 9