Dziś jest: 26.02.2024
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Data dodania: 2023-11-09 14:05

Redakcja

W aucie zielony woreczek, w rękach sądowy zakazik. 38-latek rozbił dwie fury i zwiał

W aucie zielony woreczek, w rękach sądowy zakazik. 38-latek rozbił dwie fury i zwiał
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Czytelnik Olsztyn.com.pl

38-latek doprowadził do kolizji z udziałem trzech pojazdów na jednym z olsztyńskich skrzyżowań, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. W pojeździe, którym się poruszał znaleziono narkotyki.

reklama

We wtorek (7 listopada) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Dworcowej i Pana Tadeusza. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu, że kierujący osobowym peugeotem jadąc w tym samym kierunku, z nieznanych przyczyn, zjechał na lewy pas ruchu i uderzył w skodę, a następnie najechał na tył poprzedzającego innego pojazdu.

Z relacji świadków wynikało, że sprawca kolizji oddalił się z miejsca zdarzenia przez przyjazdem służb. Ponadto w aucie, którym się poruszał został znaleziony woreczek z zawartością zielonego suszu roślinnego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to marihuana, którą przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

Policjanci wskazanego mężczyznę odnaleźli w jednym z mieszkań na terenie miasta. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna przyznał funkcjonariuszom, że doprowadził do kolizji. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 38-latek wybrał się w podróż, mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Ze względu na uzasadnione podejrzenia kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających przez 38-latka, został on zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań.

Mężczyzna następnego dnia usłyszał zarzut posiadania substancji zabronionych oraz kierowanie autem wbrew sądowemu zakazowi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli okaże się, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem narkotyków, będzie mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Źródło: KMP w Olsztynie / Własne

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • ivo 2023-11-09 22:21:21 2a01:113f:423:*
    Ile można mieć sadowych zakazów kierowania pojazdami?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0

www.autoczescionline24.pl