Utrudnienia przy dojeździe do ogródków działkowych

Utrudnienia przy dojeździe do ogródków działkowych
Ilustracja do tekstu
Fot. UM Olsztyna

Trwają ostatnie prace przy budowie łącznika miasta z obwodnicą Olsztyna od strony ulicy Pstrowskiego. To jednak oznacza konieczność wprowadzenia pewnych ograniczeń w tym rejonie – z utrudnieniami muszą liczyć się właściciele zlokalizowanych tam ogródków działkowych.

Jak informują urzędnicy ratusza, w dniach 27 - 28 marca dojazd do ogródków działkowych zlokalizowanych przy przebudowywanej ulicy Pstrowskiego będzie zamknięty.

- Jest to związane z ostatnim etapem prac przy budowie dojazdu do obwodnicy – podaje Jolanta Glińska z olsztyńskiego Urzędu Miasta.

W tym czasie wykonawca prac przy budowie łącznika miasta z obwodnicą będzie wylewać warstwę ścieralną. Dlatego też dojazd autem będzie niemożliwy. Do ogródków będzie można dojść pieszo.

Nowa ulica Pstrowskiego rozpoczyna się na wysokości pętli autobusowej na Osiedlu Mazurskim i prowadzi w kierunku miejscowości Szczęsne do połączenia z obwodnicą (węzeł Pieczewo). Nowy odcinek drogi o długości ok. 2,7 km  jest dwujezdniowy z dwoma pasami ruchu. Inwestycja umożliwi podłączenie ulic bocznych, budowę czterech rond, 10 zatok autobusowych oraz pętli autobusowej.

Źródło: UM Olsztyna/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz