Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się

Uroczyste zakończenie cyklu Grand Prix Olsztyn CITY TRAIL

Uroczyste zakończenie cyklu Grand Prix Olsztyn CITY TRAIL
Fot. citytrail.pl

Za nami ceremonia zakończenia cyklu Grand Prix Olsztyn CITY TRAIL w edycji 2014/2015. W Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego około 500 biegaczy odebrało pamiątkowe medale. Nagrodzeni zostali najszybsi zawodnicy.

reklama

Cykl CITY TRAIL jest organizowany przez Stowarzyszenie Grand Prix Poznania. Pierwszy bieg w formule Grand Prix odbył się nad poznańską Rusałką 9 stycznia 2010. Przez te pięć lat sporo się zmieniło. Do Poznania dołączyły kolejne miasta – w tym Olsztyn - ale idea cyklu pozostała taka sama. Zawody odbywają się w okresie jesienno-zimowym, w każdym mieście przez sześć miesięcy rywalizacja odbywa się na tej samej 5-kilometrowej trasie. W zawodach mogą uczestniczyć biegacze bez ograniczeń wiekowych – także dzieci, ponieważ przed każdym biegiem organizowane są zawody dla najmłodszych.

Edycja 2014/2015 była pierwszą pod nazwą Grand Prix CITY TRAIL. Rekordową frekwencję w Olsztynie odnotowano podczas listopadowych zawodów, kiedy nad Jeziorem Długim wystartowało 438 zawodników. W całym cyklu (w biegu głównym), który zakończył się 21 marca, wzięło udział 778 unikalnych uczestników, a 381 z nich zostało sklasyfikowanych, a to oznacza, że ukończyli co najmniej cztery z sześciu biegów. W porównaniu z poprzednią edycją średnia frekwencja wzrosła o 129 procent! Co cieszy - aż o 116 procent wzrosła liczba sklasyfikowanych kobiet.

Najlepszymi biegaczami w Olsztynie w edycji 2014/2015 zostali Monika Jackiewicz i Wojciech Kopeć (drugi rok z rzędu). Najlepszy wynik Moniki to 18:45, Wojtka – 15:59.

– W poprzedniej edycji nie miałem zbyt wielu rywali i zwycięstwo w całym cyklu przyszło mi dość łatwo. Natomiast w cyklu, który właśnie podsumowaliśmy miałem mocnego przeciwnika, był nim startujący gościnnie w Olsztynie - Artur Olejarz. Nie ma się co oszukiwać, gdyby Artur wystartował w czterech biegach tej edycji to bez problemu wygrałby cały cykl – podkreśla Wojtek. - Pomimo obecności Artura mogę zaryzykować stwierdzenie, że poziom edycji 2014/2015 był delikatnie słabszy porównując go z ubiegłym rokiem. Tylko w jednym biegu w tej edycji tak naprawdę ścigałem się i walczyłem o wygraną - kiedy Artur Olejarz ustanowił rekord trasy, a ja własny rekord na tej trasie. Kolejnym dowodem niech będzie fakt, że za każdym razem stawałem na linii startu bez większego przygotowania treningowego. Przyczyny były różne: ciągłe podróże, nakładające się zmęczenie z tym związane oraz niefortunna kontuzja Achillesa, która skutecznie wyłączyła mnie z systematycznego treningu. Pomimo braku kilometrów na liczniku i ciągłości treningowej, drugi rok z rzędu udało mi się wygrać cykl – dodaje zawodnik.

Kolejna edycja rusza w październiku. Na przełomie lipca i sierpnia organizatorzy cyklu zapraszają na CITY TRAIL on Tour.

- W dwa tygodnie odwiedzimy każdą z 10 lokalizacji, w których organizujemy cykl Grand Prix. Będzie okazja, by sprawdzić się na 5-kilometrowej trasie w letnich warunkach. Szczegółowe informacje opublikujemy wkrótce – informuje Piotr Książkiewicz, jeden z organizatorów CITY TRAIL.

Zawody CITY TRAIL są organizowane także w: Bydgoszczy, Gdańsku i Gdyni (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Cykl odbywa się pod patronatem Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zawody dla dzieci i młodzieży - CITY TRAIL Junior są organizowane przy wsparciu Rzecznika Praw Dziecka.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz
Odpowiadasz na komentarz.
Zaloguj się i odblokuj lepsze komentarze. Historia, wyróżnienie i dodatkowe opcje w Twoim profilu. Zaloguj się

Proponowane artykuły