Ulica Nowobałtycka coraz bliżej? Prezydent Piotr Grzymowicz zwrócił się w tej sprawie do marszałka

Ulica Nowobałtycka coraz bliżej? Prezydent Piotr Grzymowicz zwrócił się w tej sprawie do marszałka
Ulica Bałtycka w Olsztynie
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Od lat mówi się o powstaniu ul. Nowobałtyckiej. Arteria byłaby wybawieniem dla mieszkańców podolsztyńskich miejscowości, którzy codziennie stoją w korkach na ul. Bałtyckiej. Jest szansa, że już wkrótce zostaną podjęte pierwsze kroki w tej sprawie. Prezydent Piotr Grzymowicz zwrócił się w tej sprawie do marszałka Gustawa Marka Brzezina.

Ulica Nowobałtycka byłaby wybawieniem dla mieszkańców Likus, Redykajn i Gutkowa, którzy codziennie jadąc do pracy, czy wracając do domu, muszą stać w korkach. Wcześniej projekt został wpisany na listę rezerwową przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Jednak prezydent Piotr Grzymowicz ma nadzieję, że inwestycja wkrótce ruszy z miejsca.

- Kiedy w 2014 roku kończyliśmy modernizację ulicy Bałtyckiej, od razu pojawiło się pytanie – co dalej? Już wówczas obiecałem kontynuację inwestycji w postaci ulicy Nowobałtyckiej. Znaczenie tej arterii spowodowało, że budowa znalazła się nawet w umowie koalicyjnej, zawartej po wyborach w 2018 roku. W 2017 roku byliśmy już bardzo blisko realizacji tej inwestycji, projekt otrzymał pozytywną ocenę w ramach konkursu z Programu „Polska Wschodnia”, ale ze względu na wyczerpanie alokacji nie doszło do podpisania umowy – przypomniał włodarz Olsztyna.

I dodał: - Dzisiaj jesteśmy na starcie nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej i nowych szans inwestycyjnych. Dlatego zwróciłem się do marszałka województwa – pana Gustawa Marka Brzezina, o ujęcie tego strategicznego projektu – w trybie pozakonkursowym – w programie operacyjnym na lata 2021-2027. Zarówno ja, jak i moi koalicyjni partnerzy jesteśmy przekonani o niezbędności budowy tej arterii, która w zdecydowany sposób rozwiąże problemy komunikacyjne w zachodnio-północnej części Olsztyna, i liczymy, że pan marszałek i jego służby uznają nasze argumenty za słuszne, przychylając się do prośby.

Z chwilą, gdy miasto otrzyma dofinansowanie ze środków unijnych i wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa drogi będzie mogła ruszyć. Jednak wszystko zależy od decyzji marszałka województwa.

2147382000

Komentarze (51)

Dodaj swój komentarz

  • Fuzja 2021-03-22 18:15:17 5.184.*.*
    A czy Pan Prezydent mógłby zadać takie pytanie w sprawie obwodnicy północnej , komukolwiek kto sypnie groszem.???
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 0
2147382000