Tu nie trzeba czekać w kolejkach. W Olsztynie otwarto nowoczesne centrum diagnostyki obrazowej

Tu nie trzeba czekać w kolejkach. W Olsztynie otwarto nowoczesne centrum diagnostyki obrazowej
W Centrum Diagnostyki Obrazowej NOX znajdują się wysokiej klasy urządzenia radiologiczne, w tym tomograf
Fot. Cezary Kapłon / Olsztyn.com.pl

W zeszłym tygodniu zostało otwarte Centrum Diagnostyki Obrazowej NOX. Placówka jest pierwszą w województwie warmińsko-mazurskim, która ma niezwykle bogatą ofertę badań obrazowych. Chodzi o obrazową diagnostykę stomatologiczną (tomografia stożkowa, pantomografia, cefalostat czy RTG wewnątrzustny), radiologię klasyczną oraz ultrasonografię. Można także przyjść na konsultacje z zakresu radiologii zabiegowej i diagnostyki chorób piersi. A to wszystko bez oczekiwania w kolejkach.

Placówka znajduje się na parterze bloku przy ul. Barcza 58 lok. U18 (na przeciwko hipermarketu Carrefour) w miejscu dostępnym dla pacjentów – zaraz przy drzwiach wejściowych jest parking.

W centrum uwagi naszej placówki jest pacjent. Jego zdrowie jest dla nas nadrzędną wartością oraz największym priorytetem. Dlatego też nasze Centrum wyposażyliśmy w najnowsze urządzenia diagnostyczne, dające najwyższą jakość obrazowania – powiedziała Anna Szalcunas-Olsztyn, dyrektor medyczny NOX.

W Centrum Diagnostyki Obrazowej NOX znajdują się wysokiej klasy urządzenia radiologiczne. Placówka jest jedynym pozaszpitalnym miejscem na terenie miasta, gdzie badania odbywają się kompleksowo, czyli jest możliwość skorzystania z badań RTG (np. klatki piersiowej) oraz badania pełnoprofilowego USG, diagnostyki stomatologicznej i chirurgii szczękowej. Centrum jest także przyjazne dla dzieci. W holu jest kącik z zabawkami, natomiast wszystkie urządzenia są przystosowane do badań młodszych pacjentów.

Nowoczesne aparaty są tak zaprojektowane, aby ograniczyć dawkę promieniowania rentgenowskiego. Dodatkowo tomograf posiada system osłon zewnętrznych, które sprawiają, że jest bezpieczny także dla dzieci. Jego głównymi zaletami są szybkość i wysoka jakość zdjęć 3D – wyjaśnia doktor Anna Szalcunas-Olsztyn.

Fot. Cezary Kapłon / Olsztyn.com.pl

W ofercie Centrum znajdują się także badania pantomograficzne, cefalometryczne czy ultrasonograficzne. Aparat do USG ma pięć dedykowanych głowic. Dzięki temu można ustalić wiele informacji o poszczególnych narządach, jak: miednica, jama brzuszna, piersi czy tarczyca.

Mamy także do dyspozycji specjalne głowice ultrasonograficzne przeznaczone do badań dzieci – dodała doktor Anna Szalcunas-Olsztyn.

Centrum Diagnostyki Obrazowej NOX to nie tylko sprzęt, ale też, a nawet przede wszystkim, ludzie. Zatrudnieni są tutaj specjaliści z dużym doświadczeniem klinicznym, którzy współpracują z wiodącymi ośrodkami diagnostycznymi w regionie.

Mocno wierzymy w to, że placówka będzie stanowiła nową jakość na olsztyńskim rynku w ramach usług diagnostyki obrazowej. Udało nam się zgromadzić bardzo dobry i doświadczony zespół lekarzy, techników i pielęgniarek. Są to osoby o wieloletnim doświadczeniu i bardzo wysokich umiejętnościach – wyjaśnia Jakub Szczerbuk, właściciel Centrum.

Placówka jest prywatna, dlatego też na badania nie trzeba czekać w długich kolejkach. Pacjenci przyjmowani są od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 20 a także w soboty – od 9 do 15. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.facebook.com/nox.olsztyn/.

Artykuł sponsorowany

Galeria

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

  • Ryszard Ochódzki 2019-11-18 14:36:26 83.6.*.*
    Tu się nie czeka. Tu się płaci cash. W takim razie zlikwidować państwową, niewydolną służbę zdrowia na rzecz prywatnej i prywatnego systemu ubezpieczeń.
    Odpowiedz Oceń: 9 2 Zgłoś treść
  • olo 2019-11-18 13:56:45 81.190.*.*
    No jeszcze trzeba mieć pieniądze
    Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść
Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna