Dziś jest: 24.06.2024
Imieniny: Danuty, Jana
Data dodania: 2024-06-10 11:12

Redakcja

Trwa rekrutacja na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

Trwa rekrutacja na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie
Zdjęcie ilustracyjne do tekstu
Fot. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Przygoda na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zaczyna się od… rekrutacji. To czas, aby wybrać wymarzony kierunek studiów. Macie na to czas do 15 lipca, jeśli interesują Was studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite studia magisterskie lub 22 lipca w przypadku studiów stacjonarnych II stopnia, niestacjonarnych I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. Jak zacząć przygodę na UWM? Czytajcie dalej.

reklama

Nauki humanistyczne? Przyrodnicze? Ścisłe? UWM oferuje ponad 70 kierunków kształcenia na 15 wydziałach, w Szkole Zdrowia Publicznego i w Filii w Ełku.

Kierunki studiów na UWM

Wybierając kierunek studiów, warto przede wszystkim wziąć pod uwagę swoje zainteresowania, ocenić swoje możliwości, sprawdzić aktualne trendy oraz pomyśleć o tym, które zawody są przyszłościowe. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oferuje kierunki, które odpowiadają na zapotrzebowanie rynku pracy. Proponuje bogaty wybór studiów dostosowanych do różnorodnych zainteresowań i potrzeb – od nauk przyrodniczych, przez techniczne, aż po humanistyczne.

Jaki format studiów wybrać?

Naukę na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie można podjąć na studiach licencjackich, magisterskich, stacjonarnych i niestacjonarnych. Programy kształcenia oraz formaty studiów są dostosowane do osób dopiero rozpoczynających naukę w szkole wyższej, ale również do tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę lub przebranżowić się. Opisy wszystkich kierunków kształcenia znajdują się na portalu rekrutacyjnym UWM. Warto zapoznać się również z „Informatorem 2024/2025” oraz „Niezbędnikiem przyszłego studenta”. Aby wybrać wymarzony kierunek, należy zarejestrować się w systemie IRK – Internetowej Rekrutacji Kandydatów, który otwiera się 6 czerwca.

Terminy rekrutacji na UWM

Terminy rekrutacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie są nieprzekraczalne, podane w harmonogramie. Warto zapoznać się z nimi, a nawet zapisać je w kalendarzu, telefonie czy w innym miejscu, do którego często się zagląda. Najważniejsze terminy, które trzeba zapamiętać, to:

 • 6 czerwca – rozpoczęcie rejestracji w systemie IRK;

 • 15 lipca – zakończenie rejestracji dla kandydatów i kandydatek na studia stacjonarne I stopnia i jednolite studia magisterskie;

 • 22 lipca - zakończenie rejestracji dla kandydatów i kandydatek na studia stacjonarne II stopnia i niestacjonarne studia I stopnia oraz niestacjonarne jednolite studia magisterskie.

Kandydatura na studia na UWM będzie brana pod uwagę tylko po spełnieniu wszystkich warunków dotyczących rekrutacji. Jednym z nich jest również opłata rekrutacyjna, którą należy przesłać na indywidualne konto, wskazane przez system IRK.

Informacja o zakwalifikowaniu na studia

Pierwsze wyniki kwalifikacji na studia stacjonarne zaczną pojawiać się 18 lipca od godz. 13, a na studia niestacjonarne – 25 lipca od godz. 12. Informacja o zakwalifikowaniu pokaże się na indywidualnym koncie w systemie IRK. W celu potwierdzenia chęci studiowania należy dostarczyć wymagane dokumenty. Trzeba to zrobić do 25 lipca do godz. 15 (studia stacjonarne) i do 31 lipca do godz. 15 (studia niestacjonarne) do Punktu Obsługi Kandydata.

Punkt Obsługi Kandydata
Oczapowskiego 12b
10-719 Olsztyn

Dokumenty można również wysłać pocztą w kopercie (z dopiskiem informującym o wybranym kierunku studiów). Liczy się data wpływu dokumentów, a nie data ich wysłania.

Nazwisko na liście rezerwowej? Cierpliwości

Jeśli na koncie, w systemie IRK, pojawi się informacja o trafieniu na listę rezerwową – należy uzbroić się w cierpliwość. 26 lipca po godzinie 12 zostaną uzupełnione listy osób zakwalifikowanych na studia stacjonarne. W przypadku zakwalifikowania należy niezbędne dokumenty dostarczyć do Punktu Obsługi Kandydata do 30 lipca do godz. 15.

Pytania do UWM?

Pytania dotyczące rekrutacji można zadawać za pomocą systemu IRK. Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie funkcjonuje infolinia rekrutacyjna pod numerem: 89 524 50 80. Jest ona czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania są również w FAQ.

Strefa Kandydata UWM

Strefa Kandydata będzie funkcjonowała w czasie składania dokumentów. To miejsce, w którym można dowiedzieć się wszystkiego o studiowaniu na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pod kolorowym namiotem, naprzeciwko Biblioteki Uniwersyteckiej, będzie można porozmawiać o:

 • domach studenckich oraz warunkach przyznawania w nich miejsca;

 • stypendiach i innych wsparciach finansowych, które oferuje uczelnia;

 • wyjazdach krajowych i zagranicznych w ramach studiów;

 • kołach naukowych i innych możliwościach rozwoju;

 • agendach kulturalnych Akademickiego Centrum Kultury;

 • „Adapciaku” – obozie integracyjnym dla studentów i studentek rozpoczynających przygodę na UWM oraz o działalności Samorządu Studenckiego UWM.

Poza tym, właśnie w tym miejscu, będzie można zakręcić kołem i wygrać uniwersyteckie gadżety, zagrać w gry wielkoformatowe oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie instaxem.

UWM i więcej!

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie stawia na naukę, badania, ale też na rozwój pasji. Jest tu:

 • ponad 280 kół naukowych o różnorodnej tematyce, które pozwalają rozwijać się w wybranych dziedzinach;

 • sekcje sportowe, w których doświadczeni trenerzy dbają o fizyczne i mentalne przygotowanie;

 • agendy Akademickiego Centrum Kultury, w których można doskonalić swoje talenty, a także odnaleźć nowe zainteresowania.

UWM wspiera studentów i studentki psychologicznie w Uniwersyteckim Centrum Wsparcia oraz dba o skuteczne znalezienie pracy. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie poznacie bliżej, odwiedzając stronę internetową uczelni, a także profile w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram i TikTok.

SpotkajMy się w Kortowie!

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

 • Janusz Pisiewicz 2024-06-10 13:27:34 95.160.*.*
  Droga Młodzieży! Ponoć jest taki jeden, który wymaga reedukacji. On się ciągle uczy. Pomóżcie koleżeńsko i wesprzyjcie dodając otuchy, tudzież dopingując do pracy nad sobą. Aaaaaaajajajajajajajajajajajaj... Dziękuję za uwagię. ✋😌
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1

www.autoczescionline24.pl