Trwa przebudowa ulicy Towarowej. Kierowcy czekają na otwarcie Budowlanej i Leonharda

Trwa przebudowa ulicy Towarowej. Kierowcy czekają na otwarcie Budowlanej i Leonharda
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Wykonawca nowej ulicy Towarowej, która stanie się łącznikiem miasta z obwodnicą Olsztyna, kontynuuje prace przy budowie zbiornika retencyjnego oraz przebudowie istniejącej infrastruktury podziemnej. Zgodnie z zapowiedziami, jeszcze przed końcem roku otwarta ma zostać dla ruchu ulica Budowlana. Wtedy też zakończy się remont ulicy Leonharda.

Przebudowa ulicy Towarowej rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. Wykonawca, firma Budimex, ma za zadanie przebudować starą ulicę Towarową do skrzyżowania z ulicą Budowlaną oraz wybudować nową trasę do węzła drogowego obwodnicy Olsztyn-Wschód koło Wójtowa. W ramach inwestycji powstają dwa wiadukty: jeden nad, drugi pod torami kolejowymi. Łącznie nowa Towarowa będzie liczyła prawie 2,8 kilometra. Wszystko w standardzie drogi klasy G o przekroju 2+2, czyli drogi głównej, dwujezdniowej o dwóch pasach ruchu.

W ramach inwestycji przebudowywane są ulice: Budowlana (715 m), Cementowa (335 m), Sprzętowa (167 m), Leonharda (157 m) i Stalowa (132 m).

Obecnie, wykonawca wciąż utrzymuje zamkniętą dla ruchu ulicę Budowlaną. To powoduje spore utrudnienia dla zmotoryzowanych, którzy by wjechać i wyjechać z miasta muszą kierować się zakorkowanym objazdem – ulicą Cementową i nowym fragmentem ulicy Towarowej.

Na szczęście ten stan rzeczy ma się utrzymać do końca tego roku. Wtedy też wykonawca planuje otworzyć ulicę Budowlaną. Przed końcem roku wykonawca zakończy również remont zajętego obecnie fragmentu ulicy Leonharda. To będzie ogromna ulga dla olsztynian, którzy codziennie tracą czas w korku dojeżdżając z ulicy Cementowej, Towarowej, czy Lubelskiej.

Obecnie ulica Towarowa, na odcinku od ul. Składowej do ul. Leonharda, jest zawężona do dwóch pasów ruchu. Wyłączeniu uległ prawy pas w kierunku ul. Leonharda. Ograniczenie do dwóch pasów ruchu pojawiło się również na odcinku od ul. Leonharda do ul. Sprzętowej. Wyłączeniu uległ prawy pas w kierunku ul. Budowlanej.

Zakończenie całej inwestycji - planowane jest na jesień 2018 roku.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Jadwiga_Misiak 2017-10-25 18:53:30 89.228.*.*
    167 metrów ulicy Sprzętowej? Zapewne jest to związane z przebudową ulic. Wypada żałować, że podobnie nie wyremontuje się ulicy Stalowej. Przy tej ulicy jest wiele firm, które funkcjonując płacą podatki do miejskiej kasy. Podobnie jak przedsiębiorcy działający przy ul. Sprzętowej.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 1