Tramwajowy plac zabaw coraz bliżej [ZDJĘCIA]

Tramwajowy plac zabaw coraz bliżej [ZDJĘCIA]
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Niespełna tydzień pozostał do zakończenia prac budowlanych przy tramwajowym placu zabaw na osiedlu Kormoran.

Osiedle Kormoran zajmuje drugie miejsce pod względem liczby ludności w blokowiskach w Olsztynie. To właśnie tam, dzięki głosom mieszańcom, powstaje plac zabaw, jakiego jeszcze w stolicy Warmii i Mazur nie było.

Od planów nietypowego placu zabaw do jego realizacji upłynęły... trzy lata. W 2012 roku miejscy urzędnicy zapowiedzieli, iż ramach projektu tramwajowego niewielka część środków powędruje na budowę tramwajowego placu zabaw. Ogłoszono konkurs, w którym internauci mieli okazję oddać swój głos na jedną z szesnastu potencjalnych lokalizacji takiego placu. Konkurs wygrało osiedle Komoran, przed osiedlem Generałów i Zacisza. Trzecie miejsce w rywalizacji przypadło os. Dajtki.

Tramwajowy plac zabaw znajduje się na zapleczu wieżowców przy ulicy Żołnierskiej, nieopodal dwóch przedszkoli i Szkoły Podstawowej nr 22.

- Plac kosztować będzie dokładnie tyle, ile wyszło nam z kosztorysu, a więc 100 tysięcy złotych - mówiła w lipcu dla portalu Olsztyn.com.pl Ewa Janowiak z ratuszowej jednostki realizującej projekt tramwajowy.

Nowy plac zabaw będzie wyposażony w zabawkowy tramwaj, niewielki sklepik, sprężynowy skuter, motocykl, huśtawkę "ważkę" i karuzelę. Na placu nie zabraknie również znaków "uwaga tramwaj", czy "uwaga piesi".

To właśnie popularyzowanie wśród najmłodszych korzystania z komunikacji zbiorowej oraz uczenie dzieci odpowiedzialności w ruchu drogowym jest celem budowy tego placu. Na nawierzchni syntetycznej, która sąsiadować będzie z trawnikiem i nawierzchnią z piasku, powstaną pasy z imitujące przejście dla pieszych, które ma uczyć dzieci prawidłowego przechodzenia przez jezdnie.

Plac zostanie estetycznie ogrodzony, a na jego terenie oprócz zabawek pojawią się ławki i kosze na śmieci.

Źródło: własne

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Kapitan Planeta 2015-08-13 08:53:44 83.15.*.*
  jak w tym kraju wszystko jest przepłacane to masakra, 100tys? za co? trzy większe obiekty na mini placyku plus trochę małej infrastruktury, to maks powinno kosztować w całości połowę tej kwoty, za reszę powinni chodniki naprawić i zrobić miejsca do parkowania aby nikt nie stawiał na chodnikach
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1
 • Boogi 2015-08-11 18:38:08 89.228.*.*
  Mam nadzieję że nie skończy się jako plac zabaw przedszkola tak jak inny osiedlowy plac zabaw wybudowany dla dzieci z osiedla z funduszy UE ktorego używa codziennie kilkadziesiat dzieci zprzedszkola Britanica.Dzieci z osiedla nie maja szansy wtedy tam sie bawic.Poza tym panie nie prowadzaja dzieci do ubikacji do przedszkola tylko każa załatwiać sie na trawniku przy placu zabaw na oczach przechodniów i mieszkańców.Britanica reklamuje na swojej stronie że to ich plac zabaw ,,Przedszkole korzysta z nowoczesnego placu zabaw,,
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • mieszkaniec 2015-08-11 08:48:56 81.190.*.*
  To kpina a nie plac zabaw jest tak mały że nie posiada nawet śligawki
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 2