Dziś jest: 21.04.2024
Imieniny: Anzelma, Bartosza
Data dodania: 2023-08-29 10:07

Redakcja

Tak było na biegu (za)Dyszka ZETO Software w Olsztynie [ZDJĘCIA]

Tak było na biegu (za)Dyszka ZETO Software w Olsztynie [ZDJĘCIA]
Nad Jeziorem Długim w Olsztynie rozegrano biegi w ramach 4. (za)Dyszki ZETO Software
Fot. materiały organizatora

Prawdziwe sportowe wyzwanie, bieg leśnymi ścieżkami, upalna pogoda, wakacyjna atmosfera, biegi dla dzieci, charytatywny cel, wyjątkowi ludzie, dobrze spędzony dzień – tymi słowami można opisać minioną sobotę i 4. (za)Dyszkę ZETO Software

reklama

Kolejna edycja sportowego wydarzenia nad Jeziorem Długim przeszła do historii. To był dzień pełen pozytywnych sportowych emocji. W tym roku kilkaset osób wystartowało w trailowym biegu, a setka najmłodszych wzięła udział w biegach dla dzieci. Wszystkich zawodników, jak i kibiców, oprócz wymiaru sportowego połączyło coś jeszcze, wspólny charytatywny cel. Pomaganie przez bieganie – taka od samego początku jest inicjatywa (za)Dyszki.

Również niezmiennie bieg organizowany był dla Łukasza Lisowskiego, który wraz z mamą pojawił się na wydarzeniu. To na jego leczenie i rehabilitację przekazywana jest całość wpisowego, dycha z zakupu koszulki-cegiełki i indywidualne wpłaty. Łukasz w sobotę miał bardzo ważne zadanie, dał sygnał do startu biegaczom. Ci ruszyli na zróżnicowaną trasę na wybranym przez siebie dystansie 5 lub 10 km. Na pewno upał sprawił, że dla wielu zawodników start okazał się sporym wyzwaniem. Tym bardziej gratulacje należą się wszystkim, którzy ukończyli bieg.

- Jesteśmy zadowoleni, że dopisała frekwencja i pogoda. To już tradycja na (za)Dyszce, że nawet mimo prognozowanego deszczu, na trasach świeci słońce. Wystartowało 250 biegaczy, ale pakiet startowy odebrało znacznie więcej osób, które chciały pomóc Łukaszowi i dorzucić swoją cegiełkę, a w dniu biegu nie miały tyle sił na swój udział – mówi Agnieszka Korpal, organizatorka (za)Dyszki.

Najlepsze trójki

(za)Dyszka to po pierwsze bieg, więc ważne są wyniki i rywalizacja, które są nieodłącznym elementem sportu. Najszybsi na 5 km w kategorii OPEN wśród mężczyzn byli: Tomasz Woźniak (18:11), Krzysztof Hubacz (18:40) i Karol Januszewski (18:46), a wśród kobiet: Beata Pokrzywińska-Osior (20:34), Jolanta Gaszyk (22:20) i Martyna Osowiecka (23:47). Na dystansie 10 km pierwsi na mecie zameldowali się: Sebastian Kubicki (40:02), Janusz Zych (41:33), Michał Lipski (43:50). A z grona Pań w pierwszej trójce były: Lidia Kołomańska (44:41), Mariola Sudzińska (47:19) i Asia Fiedorowicz (49:09).

Dodatkowo wyróżnieni zostali biegacze z najlepszymi czasami w sześciu kategoriach wiekowych na dwóch dystansach, a także najszybsza i najliczniejsza drużyna. Nagrody wręczyli przedstawiciele firmy ZETO Software Katarzyna Frala, Paweł Sadowski i Marcin Michalak oraz goście specjalni, którzy sami wystartowali w biegu, Robert Szewczyk – Przewodniczący Rady Miasta Olsztyna, Jakub Wikłacz – pochodzący z Olsztyna Mistrz Federacji KSW w wadze koguciej oraz Ewa Cichocka z zespołu Czerwony Tulipan. Wszyscy zawodnicy po przekroczeniu linii mety otrzymali pamiątkowy medal.

Najmłodsi na starcie

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się biegi dla dzieci. To dla nich odbyły się starty w specjalnych kategoriach wiekowych 3-15 lat i na różnych dystansach. Takie imprezy, jak (za)Dyszka dają im możliwość spróbowania udziału często w pierwszych zawodach w życiu. Dodatkową zachętą jest pójście w sportowe ślady za rodzicami, a także doświadczenie rywalizacji i emocji na mecie.

- Biegi dla dzieci tych młodszych i nieco starszych cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W sobotę setka z nich wystartowała, co jest dobrą prognozą na przyszłość. Rośnie nowe pokolenie biegaczy i sportowców. Widzieliśmy po uśmiechach i radości na ich twarzach, że to właśnie ta część sportowa była dla dzieci największą atrakcją imprezy – dodaje Agnieszka Korpal.

W strefie startu i mety, zlokalizowanej na deptaku przy Jeziorze Długim, panowała wakacyjna i rodzinna atmosfera. Z myślą o najmłodszych przygotowana została strefa animacji, w której były dmuchana zjeżdżalnia, zabawy z balonami i malowaniem twarzy. Punktem wieńczącym cały sportowy event było wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Pomysłodawcą i sponsorem głównym wydarzenia jest ZETO Software – olsztyńska firma z branży IT.
Następny bieg (za)Dyszka ZETO Software planowany jest w przyszłym roku. Informacje o otwarciu zapisów pojawią się na stronie: http://zadyszka.olsztyn.pl/

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Podatnik. 2023-08-29 12:13:56 93.105.*.*
    A jak na ten cel zdobyte fundusze. Czy pomogły trochę chłopakowi.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0

www.autoczescionline24.pl