Dziś jest: 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2024-02-26 12:35

Redakcja

Szybcy i pijany. Podsumowanie weekendu na drogach Olsztyna

Szybcy i pijany. Podsumowanie weekendu na drogach Olsztyna
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. KWP w Olsztynie

W miniony weekend policjanci z Warmii i Mazur odnotowali 4 wypadki, w których 4 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze byli wzywani do 141 kolizji drogowych i zatrzymali 23 nietrzeźwych kierujących. W Olsztynie duże niebezpieczeństwo sprawiło dwóch mężczyzn pędzących ponad 100 km/h przez teren zabudowany i pijany 41-latek, który taranował pojazdy na ul. Dworcowej.

reklama

W sobotę (24 lutego) funkcjonariusze z polecenia oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie udali się na ul. Dworcową w Olsztynie. Ze zgłoszenia wynikało, że świadek zdarzenia widział, jak osoba siedząca za kierownicą mercedesa, uszkodziła unieruchomione pojazdy na jednym z parkingów. Istniało podejrzenie, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wynikało, że za kierownicą mercedesa znajduje się 41-latek, który miał doprowadzić do zdarzenia drogowego z dwoma zaparkowanymi pojazdami.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.

W niedzielę (25 lutego) na ul. Płoskiego w Olsztynie, z powodu przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o 59 km/h, zatrzymano do kontroli 23-latka. Kierujący pojazdem marki Suzuki, jechał 109 km/h przy ograniczeniu 50 km/h.

Tego samego dnia na ul. Towarowej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości o 51 km/h. Tym razem niezgodnie z przepisami jechał 33-latek, siedzący za kierownicą pojazdu marki Volvo.

Zarówno 23-latkowi jak i 33-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Za powyższe wykroczenie mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 złotych.

Źródło: KMP w Olsztynie / Własne

Tagi: prawo

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

  • Relpolitik 2024-02-27 10:22:04 2a00:f41:82e:*
    Coś pierdolą o wysyłaniu wojsk na Ukrainę... Kiedy odsuniemy ich od władzy? Najpierw rozbroili nas oddając samoloty MiG-29, kraby i 300 czołgów, teraz chcą nas rzucić jako mięso armatnie? Jak na nasze miasta spadną głowice po 300kt każda to będzie już za późno na otrzeźwienie.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 2
  • XXX 2024-02-26 14:46:08 173.205.*.*
    Zapewne większość pijanych to Ukraińcy banderowcy których sprowadzili nasi politycy do Polski…. Politycy którzy przez ukraińskie służby zostały wrobione afera podkarpacka. Teraz wmawiają nam że nasz wróg to Rosja. Tak działa amerykańska syjonistyczna nazistowską władza odwracając kota ogonem. Przykro się patrzy jak Polska jest demolowana przez nazistów banderowców tępoty umysłowe na naszych oczach
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 26 5

www.autoczescionline24.pl