Dziś jest: 17.05.2025
Imieniny: Paschalisa, Sławomira
Data dodania: 2013-03-14 09:36

Iwona Starczewska

Światowy Dzień Wody w olsztyńskiej oczyszczalni

Olsztyn przyłącza się do obchodów Światowego Dnia Wody. Z tej okazji olsztynianie będą mieli okazję zwiedzić oczyszczalnię ścieków Łyna oraz suszarnię i spalarnię osadów ściekowych przy ul. Leśnej.

reklama
Obiekty Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olsztynie będzie można zwiedzić w sobotę 23 marca w godzinach 11:00-13:00. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa, która bezpłatnie dowiezie wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem. Autobusy będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach zlokalizowanych przy trasie.

Światowy Dzień Wody (World Water Day) został ustanowiony w 1992 r. przez Zgromadzenie ONZ. Każdego roku obchody odbywają się pod wybranym hasłem, a ideą tego dnia jest uświadomienie państwom członkowskim ogromnego wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na ich kondycję. Celem obchodów jest ciągłe informowanie społeczeństwa, że woda jest niezbędna do życia wszystkich organizmów na ziemi. W grudniu 2003 r. Zgromadzenie ONZ ustanowiło lata 2005-2015 Międzynarodową Dekadą dla Akcji „Woda dla Życia”.

Źródło: UM Olsztyna

Komentarze (0)

Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.


www.autoczescionline24.pl