Studzienki na al. Sikorskiego od dawna do wymiany. Zaskakujący powód

Studzienki na al. Sikorskiego od dawna do wymiany. Zaskakujący powód
Kierowcy przejeżdżający al. Sikorskiego muszą uważać na zapadnięte studzienki
Fot. Screen z Google Street View

Al. Sikorskiego to jedna z dwóch głównych arterii prowadzących z Jarot do centrum Olsztyna. Droga ta została wyremontowana w 2015 roku, w ramach inwestycji tramwajowej. Niestety, wiele studzienek zapadło się, stwarzając zagrożenie dla przejeżdżających samochodów.

Kierowcy przejeżdżający codziennie al. Sikorskiego do pracy czy domu, muszą uważać na niektóre studzienki, które zapadły się, grożąc uszkodzeniem samochodów. Jest to tym bardziej dziwne, że modernizacja tej ważnej dla miasta drogi zakończyła się w 2015 roku.

Jak się jednak dowiedzieliśmy, powodem jest natężenie ruchu.

Al. Sikorskiego to jedna z głównych arterii stolicy Warmii i Mazur. Tylko przez skrzyżowanie Sikorskiego/Synów Pułku/Tuwima dziennie przejeżdża (dane z przykładowych dni czerwca 2021 r.) od 54 do 59 tys. pojazdów – powiedział w rozmowie z nami Michał Koronowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Dlatego też rozpoczęto prace naprawcze, które realizowane są na koszt wykonawcy inwestycji w ramach gwarancji.

Wykonawca będzie się starał, żeby te prace spowodowały jak najmniejsze utrudnienia w ruchu – dodał Koronowski.

Dlatego też część studzienek została już naprawiona, a roboty przy kilku następnych rozpoczną się niedługo.

Komentarze (19)

Dodaj swój komentarz

 • Grześ 2021-07-01 10:54:23 212.160.*.*
  A dlaczego się zapadają? Natężenie ruchu to nie powód, a wykonanie studzienek ! Słabo osadzone, słaba podwalina, amortyzują, podmywane itd itp .... Dlaczego nikt dokładnie nie pyta w czym problem. Auta mają koła to jeżdżą po ulicy w której są studzienki, dlaczego w pasie ruchu, itd ... ???
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • Emeryt 2021-06-30 11:34:04 37.30.*.*
  Jak zwykle w Polsce : za zapadające się studaienki winna jest polityka a zwlaszcza prezydent miasta. LUDZIE !!!, więcej umiaru i rozsądku. Studzienki zapadają się w Warszawie, Londynie, Paryżu itd. I nie robi się tam z tego powodu problemu politycznego.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 7
 • :) 2021-06-30 10:27:02 81.190.*.*
  Nie ma to jak zbudować "miejską autostradę" i tłumaczyć, że się psuje, bo samochody po niej jeżdżą. Nawet jakbyście na niej ustawili zakaz ruchu, to i tak będzie się psuć, bo jakość wykonania całej inwestycji tramwajowej jest dziadowsko żenująca. Pękające szyny, szczerbate bruki i rozłażące się perony przystanków. Torowisko przy Aurze wygląda jakby leżało od Gierka. Bruk przy Wysokiej Bramie zdążył się popsuć już drugi raz. To z resztą problem wszystkich inwestycji miejskich. Wywalana jest kupa pieniędzy na rzeczy, które wyglądają dobrze przez pięć minut, a potem zaczynają się sypać.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 3
 • Młoda 2021-06-29 22:09:45 5.173.*.*
  Proponuję zasięgnąć informacji jak te studzienki projektować i naprawiać u radnego Zdunka. Kiedyś na sesji RM Olsztyna obiecał że pomoże wykonawcom kiedy będą je naprawiać. Nawet wyjaśnił radnym co trzeba zrobić, aby mimo dużego ruchu samochodowego, studzienki się nie zapadały. Radny Zdunek jest członkiem klubu Grzymowicza. Dziwię się że nie korzysta on z wiedzy swojego radnego! Ale w tym klubie tak jest. Każdy gra na siebie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 20 5
 • m arko 2021-06-29 19:26:44 88.156.*.*
  A czego Wy oczekujecie, kiedy miastem zarządza nieudacznik budowlany, pseudo budowlaniec z UWM? Czy już zapomnieliście o rozpadającym się Parku Centralnym, który jest na gwarancji, a który to niedawno był w remoncie.... i do którego to remontu dopłaciliśmy ponad 100 tys zł, bo nie starczyło zabezpieczenia pierwotnego wykonawcy? A co z pękającymi torami, gdzie ekspertyzy wykazały wadliwe spawy? Miał być wdrożony plan naprawczy ZAPOBIEGAWCZY, a który to plan został zamieciony pod dywan, a SKANSKA zawineła się z Olsztyna.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 23 12
 • sebix 2021-06-29 18:21:34 88.156.*.*
  ja się pytam czy w Polsce trzeba robić studzienki jedna koło drugiej co kilka metrów to jest porażka
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 29 3