Imieniny: Piotra, Walerii
Data dodania: 2023-10-15 19:45

Stomilanki czerwoną latarnią ligi

Zdjęcie ilustracyjne

Stomilanki Olsztyn do Tczewa jechały z założeniem wywalczenia drugiego kompletu punktów w debiutanckim sezonie Orlen Ekstraligi kobiet. Do przerwy wydawało się, że plan zostanie wdrożony w życie, ale niestety na koniec olsztynianki z boiska schodziły pokonane.

Olsztynianki przystąpiły do tego spotkania naładowane pozytywną energią ostatnią wygraną w lidze z Medykiem Konin (1:0). Stomilanki bardzo chciały wywalczyć kolejne trzy punkty i wydostać się z ostatniego miejsca w tabeli Orlen Ekstraligi.

Początek spotkania ułożył się znakomicie dla podopiecznych Dariusza Maleszewskiego. Wynik spotkania już w 4 minucie gry otworzyła Alicja Sokołowska. Stomilanki mogły podwyższyć wynik, ale w 36 minucie nie wykorzystały idealnej sytuacji.

Po przerwie bramki zdobywały już tylko piłkarki z Tczewa. W 67 minucie na 1:1 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola strzeliła Magdalena Sobal. Stomilanki po cichu liczyły, że może uda się wywalczyć chociażby jeden punkt, to w 84 minucie straciły kolejnego gola. Bramkę na wagę trzech punktów strzeliła Oliwia Katowicz strzałem zza pola karnego. Chwilę później zawodniczka z Olsztyna Gabriela Kędzia została ukarana czerwoną kartką.

- W pierwszej połowie mecz mieliśmy pod kontrolą - mówił po meczu Dariusz Maleszewski, olsztyński trener. - Wygrywaliśmy do przerwy 1:0, zagraliśmy bardzo dobrą drugą połowę, zmusiliśmy Pogoń do popełnienia wielu błędów. W drugiej połowie zespół z Tczewa podkręcił tempo, niepotrzebnie daliśmy się zepchnąć do obrony. Ogromna szkoda, bo byliśmy blisko zdobycia kolejnych trzech punktów. Pierwsza połowa wskazywała na to, że jesteśmy w bardzo dobrej dyspozycji. Niestety, po przerwie zespół się odmienił i nie byliśmy w stanie wywalczyć nawet jednego punktu.

Pogoń Tczew - Stomilanki Olsztyn 2:1 (0:1)

1:0 - Sokołowska 4'
1:1 - Sobal 67'
2:1 - Katowicz 84'

Stomilanki: Milner – Skrzypińska, Silny, Kędzia, Kałużna, Sokołowska, Osajkowska, Kamala (80' Korzec), Drąg (80' Fran), Contreras, Vidal (80' Taranowska)