Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się

Spory między mieszkańcami bloku na Warszawskiej

Mieszkańcy bloku przy ul. Warszawskiej 105 narzekają na problemsąsiedztwa ze studentami. Tryb życia młodych ludzi często kończy się wezwaniem ochrony.

reklama

W budynku mieszkalnym przy Warszawskiej, nazywanym często prywatnym akademikiem z racji dużej ilości mieszkających tam studentów, dochodzi ostatnio do konfliktów między młodzieżą akademicką a resztą lokatorów.

Blok to własność prywatnego inwestora, który wynajmuje mieszkania w większości młodym ludziom. To wygodne rozwiązanie dla właściciela, bo w lokalach następuje częsta rotacja najemców. W przypadku, gdy zmieni się koncepcja, co do charakteru budynku, znika problem eksmisji. Prawo bowiem najczęściej zabrania wyrzucania rodzin na bruk.

- Ja nie widziałem tu nikogo poza studentami. Może raz starszego pana i jedną rodzinę na parterze. – komentuje Dariusz Wiśniewski, student, mieszkaniec bloku .

Problem narasta, bo jakość życia mieszkańców, nie będących studentami, znacznie się obniża. Brak ciszy i domowego spokoju kojarzącego się najczęściej z własnymi czteroma kątami to istotna kwestia. Społeczność studencka zaś także rządzi się swoimi prawami i ciężko tu egzekwować, od jednej, czy drugiej strony, konkretnych zachowań.

Czy jest wyjście z tej sytuacji?

 

 

Źródło: Źródło własne

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz
Odpowiadasz na komentarz.
Zaloguj się i odblokuj lepsze komentarze. Historia, wyróżnienie i dodatkowe opcje w Twoim profilu. Zaloguj się

  • asd 2012-11-11 12:32:45 88.156.*.*
    No tak najpierw kupic mieszkanie(wynająć) w takiej okolicy czyt.ul warszawska i teraz najlepiej wszystko pozamykać, studentow wykurzyć, wstrzymać ruch i posadzic las
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • papay 2012-11-10 17:12:41 83.24.*.*
    kto przy zdrowych zmysłach kupował tam mieszkanie w celu żeby mieszkać ? przecież od razu było wiadomo, że będzie to "blok studencki", nawet gdyby nie to, to przy samej ulicy warszawskiej kupić mieszkanie ? spaliny i ciągły dźwięk silników !! Wiedzieli co brali więc teraz niech nie narzekają :)
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0

Proponowane artykuły