Solaris dostarczy do Olsztyna kolejne autobusy

Solaris dostarczy do Olsztyna kolejne autobusy

MPK Olsztyn wybrało firmę, która dostarczy do stolicy Warmii i Mazur kolejne autobusy. Obeszło się bez niespodzianek, bo 16 nowych pojazdów dostarczy firma Solaris, mimo iż MAN zaproponował w przetargu niższą cenę.  

W kwietniu tego roku MPK Olsztyn ogłosiło przetarg na dostawę kolejnych miejskich autobusów. Do Olsztyna miało trafić 16 nowych, niskopodłogowych pojazdów: 8 zwykłych i 8 przegubowych.

Pierwszą edycję przetragu odwołano, gdyż kwota zaproponowana przez Solarisa znacznie przekraczała mozliwości zamawiającego. W drugiej edycji, do przetargu stanęły dwie firmy MAN i Solaris. Pierwsza z nich zaoferowała cenę 20,18 mln złotych, czym przebiła ofertę cenową przygotowaną przez Solarisa (niemal 20,5 mln złotych – red.).

W przetargu cena nie była jedynym kryterium wyboru. Obok kosztów pojawiły się bowiem takie kryteria jak ocena techniczna, gwarancja i serwis oraz zużycie energii.

Tym sposobem to Solaris okazał się atrakcyjniejszy dla olsztyńskiego MPK i to właśnie poznańska firma dostarczy do stolicy Warmii i Mazur nowe, limonkowe pojazdy, jak te, które po ulicach miasta już jeżdżą.

Nowe autobusy powinny pojawić się w Olsztynie jeszcze w październiku.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz