Śmiertelne potrącenie motocyklisty przez radiowóz. Sprawą zajmie się prokuratura w Giżycku

Śmiertelne potrącenie motocyklisty przez radiowóz. Sprawą zajmie się prokuratura w Giżycku
Zdjęcie ilustracyjne

Prokurator Rejonowy w Olsztynie przekazał sprawę śmiertelnego potrącenia motocyklisty do prokuratury w Giżycku. Powodem takiej decyzji jest konieczność zachowania bezstronności, bo w wypadku uczestniczyli olsztyńscy policjanci.

Przypomnijmy, do wypadku doszło 22 kwietnia w okolicach Dobrego Miasta. Policjanci próbowali zatrzymać do kontroli 23-latka, jednak ten nie zatrzymał się. Gdy radiowóz wyprzedził motocyklistę, ten zjechał na drogę szutrową i po przejechaniu około 250 metrów przewrócił się. Niestety, młody mężczyzna zginął na miejscu. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu były obrażenia tułowia, doznane na skutek przejechania przez samochód. Od początku mówiło się, że policjanci przekroczyli swoje uprawnienia.

Teraz okazuje się, że Prokurator Rejonowy w Olsztynie przekazał sprawę do Giżycka.

- Po zebraniu wstępnego niezbędnego materiału dowodowego, na wniosek Prokuratora Rejonowego Olsztyn-Północ w Olsztynie, w dniu 7 maja 2019r. Prokurator Okręgowy w Olsztynie przekazał Prokuraturze Rejonowej w Giżycku do prowadzenia śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 22 kwietnia - informuje nas Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Taka decyzja była podyktowana dobrem sprawy.

- Przyczyną przekazania była konieczność zachowania bezstronności w sprawie, gdyż w wypadku uczestniczyli funkcjonariusze Policji z KMP w Olsztynie. Aktualnie Prokurator Rejonowy w Giżycku po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, podejmie dalsze czynności procesowe – wyjaśnia rzecznik prokuratury.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • kkkmf 2019-05-18 10:46:11 88.156.*.*
    W pierwszej kolejności powinno się taką sprawę przekazać do innej prokuratury. Jeśli już na początku śledztwa zostaną popełnione błędy lub zaniechania, to na kolejnych etapach może nie udać się przeprowadzić prawidłowo śledztwa.
    Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść