Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się

Śmierdziało na olsztyńskich Dajtkach. Jest mandat dla ''producenta'' zapachu

Śmierdziało na olsztyńskich Dajtkach. Jest mandat dla  ''producenta'' zapachu
Mieszkańców olsztyńskich Dajtek zaniepokoił nieprzyjemny zapach
Fot. Straż Miejska w Olsztynie

W sobotę (13 maja) około godziny 14:00 dyżurny straży miejskiej został powiadomiony o dużym zadymieniu na osiedlu Dajtki. Okazało się, że jeden z mieszkańców ul. Rolnej spalał na terenie posesji płyty wiórowe i inne odpady.

reklama

W minioną sobotę duże zadymienie o nieprzyjemnej woni zwróciło uwagę mieszkańców os. Dajtki. Interwencja strażników miejskich zakończyła się mandatem dla sprawcy wykroczenia.

Palenie śmieci, zarówno w piecu, jak i na zewnątrz, jest wykroczeniem. Można za to dostać karę aresztu do 30 dni lub grzywny w wysokości do 5 tys. zł. Tak wysoką karę płaci się wtedy, gdy sprawa trafi do sądu.

Jeżeli w wyniku spalania poza spalarniami odpadów występuje zagrożenie życia lub zdrowia albo pogorszenie stanu powietrza, sprawca odpowiada za przestępstwo określone w art. 183 kodeksu karnego. Karą wówczas jest kara pozbawiania wolności od 3 miesięcy do lat 5.

W praktyce większość takich spraw kończy się wystawieniem mandatu do 500 zł. Nakłada go straż miejska.

Źródło: Straż Miejska w Olsztynie

Tagi: prawo Dajtki

Komentarze (9)

Dodaj swój komentarz
Odpowiadasz na komentarz.
Zaloguj się i odblokuj lepsze komentarze. Historia, wyróżnienie i dodatkowe opcje w Twoim profilu. Zaloguj się

  • Do eco 2023-05-16 09:13:40 94.254.*.*
    Jakie grube tysiące??? Płyty (i wszystkie inne odpady) można oddać bez opłat do PSZOKU na Towarowej/Budowlanej. Ten co je palił jest po prostu debilem.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 18 2
  • Adacho 2023-05-16 07:44:48 79.191.*.*
    Jest taki domek koło orlika na Żytniej, właściciel jara czym popadnie a młodzi piłkarze wdychają ten dym że zdwojoną siłą
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 21 4
  • Eco 2023-05-15 21:08:54 88.156.*.*
    Za utylizację zapłaciłby grube tysiące. Mandat 500 zł - z góry wliczony w całą operację spalania 🤣
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 20
  • MŁODA1 2023-05-15 20:18:39 5.173.*.*
    Może dzięki takim dzielnicom jak Dajtki funkcjonariusze Straży Miejskiej mają pracę i mogą się ,,realizować".
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 5
  • z Bajkowej 2023-05-15 17:01:43 195.191.*.*
    Dajtki to idealne miejsce dla ludzi chętnych na raka płuc i astmę! To co tam się dzieje jesienią i zimą to jeden wielki dramat, powietrze niczym smoła.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 22 8

Proponowane artykuły