Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Data dodania: 2021-06-01 11:56

Siatkówka. Spod Wawelu wróciły z brązowym medalem

Siatkarki UWM Olsztyn w Krakowie

Studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego grały w Krakowie w finałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski. Były widoczne, choć nie aż tak bardzo jak studenci tej uczelni, którzy wcześniej wśród 16 drużyn zajęli 3. miejsce.

Należy jednak przyznać, że nadzieje na taki medal kortowianek były iluzoryczne, a już sam fakt zakwalifikowania się do finałów AMP był ich dużym sukcesem. W początkowej fazie turnieju drużyny grały w czterech grupach po cztery ekipy w każdej. Po porażkach z UJ Kraków 0:2 (-23, -15), Vistulą Warszawa 0:2 (-19, -8) i zwycięstwie z UW Warszawa 2:0 (22, 18), zajęły trzecie miejsce. Ten wynik spowodował, że przyszło im grać o miejsca 9-12. W tej rywalizacji uległy KPU Krosno 0:2 (-15, -14) oraz Politechnice Poznańskiej 0:2 (-18, -14) kończąc ostatecznie krakowskie mistrzostwa na 12. pozycji.

Do Olsztyna nie wróciły jednak z pustymi rękoma, bo w klasyfikacji uniwersytetów były trzecie. Lepsze od nich miejsca zajęły jedynie siatkarki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Uniwersytetu Gdańskiego.

Tytuł akademickich mistrzyń Polski wywalczył zespół Państwowej Wyższej Szkoła Zawodowa w Tarnowie, przed Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach i Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji w Opolu.

W drużynie UWM Olsztyn wystąpiły: Olga Budka, Aneta Chmielewska, Daria Grodź, Barbara Karnicka, Patrycja Komenda, Katarzyna Krakos, Małgorzata Kłodowska, Monika Maciejewska, Karolina Olczyk, Aleksandra Przybysz, Nikola Słomińska, Ewelina Wilk i Weronika Zych