Data dodania: 2019-12-03 13:01

Monika Smolik

Siatkarze Indykpolu AZS nie zwalniają tempa. Siódme zwycięstwo w sezonie

Olsztynianie odnieśli siódme zwycięstwo w sezonie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli kolejne zwycięstwo w obecnym sezonie PlusLigi. Akademicy na wyjeździe ograli BKS Visłę Bydgoszcz z wynikiem 3:2. To siódma wygrana olsztynian.

Indykpol AZS Olsztyn znowu górą. Akademicy rozegrali na wyjeździe mecz z BKS Visłą Bydgoszcz. Pierwsza część meczu należała do gospodarzy. Już na początku meczu prowadzili 3:1. Drużyna z Kortowa popełniła szereg błędów, przez co musieli uznać wyższość przeciwnika. Set zakończył się wynikiem 25:22.

W drugiej części olsztynianie obudzili się i nie pozwolili już bydgoszczanom wieść prymu. W kolejnych częściach to akademicy byli zdecydowanie silniejsi. Drugiego seta zakończyli wynikiem 25:18, a trzeciego – 25:20. Z kolei czwarty set przegrali 25:27. O zwycięstwie akademików zdecydował tie-break, który zakończył się wynikiem 15:8.

Najwięcej punktów dla drużyny Indykpolu AZS zdobyli: Jan Hadrava – 26, Wojciech Żaliński - 19 i Seyed Mousavi - 15. To właśnie zawodnik z Iranu zdobył pierwszą w tym sezonie statuetkę MVP.

W kolejnym spotkaniu olsztynianie zmierzą się z drużyną MKS Będzin. Mecz odbędzie się w sobotę, 7 grudnia w hali Urania.

BKS Visła Bydgoszcz - Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:22,18:25,20:25,27:25,8:15)

BKS: Lipiński (2), Urbanowicz (22), Peszko (11), Gałązka (2), Kalembka (13), Stern (16), Bronisławski (libero) oraz Woch (2), Gryc (1), Gil (1), Quiroga, Szymura (libero)

Indykpol AZS: Woicki (2), Pietraszko (9), Seyed (15), Żaliński (19), Mika (9), Hadrava (26), Żurek (libero) oraz Kowalski, Andringa (2)

MVP: Seyed Mousavi (Indykpol AZS Olsztyn)