Sędzia Paweł Juszczyszyn osobiście przejrzy w Sejmie listy poparcia do nowej KRS

Sędzia 	Paweł Juszczyszyn osobiście przejrzy w Sejmie listy poparcia do nowej KRS
Sędzia Paweł Juszczyszyn osobiście przejrzy listy poparcia do nowej KRS
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał zarządzenie oględzin zgłoszeń oraz list osób popierających kandydatów na członków Krajowej Rady Sądownictwa. W tym celu sędzia Paweł Juszczyszyn pojedzie do Kancelarii Sejmu i osobiście je przejrzy.

Wczoraj do olsztyńskiego sądu wpłynęło pismo Kancelarii Sejmu z wnioskiem o przejrzenie oryginalnych list poparcia kandydatów do nowej KRS i wykazów obywateli, którzy udzielili poparcia kandydatowi na członka KRS.

- Kancelaria Sejmu uzasadniła swój wniosek ciążącym na niej, jako administratorze danych osobowych 3124 obywateli objętych powyższym wykazem, obowiązku zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa tych danych osobowych, w tym ochrony przed niedozwolonym lub niezgodnym z prawem przetwarzaniem oraz przypadkową utratą, zniszczeniem lub uszkodzeniem – poinformował sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Sędzia Paweł Juszczyszyn osobiście pojedzie do Sejmu, aby przejrzeć te dokumenty. Towarzyszyć mu będzie protokolant. Oględziny olsztyński sąd wyznaczył na 21 stycznia o godz. 9. Sąd wezwał też Agnieszkę Kaczmarską, szefową Kancelarii Sejmu, do ułatwienia dostępu do opisanych tam dokumentów – pod rygorem skazania na grzywnę w przypadku niezastosowania się bez uzasadnionych przyczyn do zarządzenia.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • bulb 2020-01-14 19:02:32 88.156.*.*
  Dla mnie Juszczyszyn to żaden autorytet, od czasu: http://www.debata.olsztyn.pl/wiadomoci/polska/6963-grupa-tvn-usunela-reportaz-o-sedzim-pawle-juszczyszynie-najnowsze-slajd-kafelek.html
  Odpowiedz Oceń: 1 3 Zgłoś treść
 • R. O. 2020-01-14 13:13:02 83.6.*.*
  Nie można było tak odrazu? Ten teatr oczywiście ma swój wymiar czysto polityczny. Rządząca partia lubi takie szachy.
  Odpowiedz Oceń: 5 3 Zgłoś treść
 • Janusz Pisiewicz 2020-01-14 13:00:16 213.184.*.*
  O ho ho...No to Pan Naczelnik znowu będzie robić dziwne miny...
  Odpowiedz Oceń: 2 3 Zgłoś treść