Ruszyła forBET IV liga. Rezerwy Stomilu zdeklasowały Warmię Olsztyn [ZDJĘCIA, BRAMKI WIDEO]

Ruszyła forBET IV liga. Rezerwy Stomilu zdeklasowały Warmię Olsztyn [ZDJĘCIA, BRAMKI WIDEO]
Kadr z derbowego spotkania Warmii z rezerwami Stomilu
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

W weekend wystartowała piłkarska czwarta liga. W tym sezonie bierze w niej udział aż 18 zespołów, które zagrają po 34 spotkań. Już w pierwszej kolejce doszło do derbowego spotkania Warmii Olsztyn z rezerwami Stomilu.

Jak zauważył na antenie Radia Olsztyn prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, Marek Łukiewski, spotkania będą odbywać się przy rygorze sanitarnym.

- Sytuacja związana z koronawirusem i zatrzymaniem rozgrywek bardziej odbiła się na klubach szczebla centralnego: Ekstraklasy, I ligi, II ligi - czyli tam, gdzie są większe pieniądze - powiedział Łukiewski.

I dodał: - W naszych rozgrywkach, od IV ligi w dół, jest granie amatorskie lub pół-amatorskie i takich problemów nie mamy. Kluby nam nie sygnalizują żadnych problemów. Patrząc po liczbie zgłoszonych klubów na kolejny sezon do rozgrywek to ich liczba nawet nieznacznie wzrosła.

W jednym z najciekawszych spotkań 1. kolejki ForBet IV ligi, rezerwy Stomilu podejmowały na boisku przy al. Sybiraków Warmię.

Spotkanie zakończyło się, można przyznać, hokejowym wynikiem, bowiem podopieczni Pawła Głowackiego pokonali rywali zza miedzy aż 6:0.

- Cieszymy się z tak wysokiego zwycięstwa - powiedział tuż po spotkaniu trener rezerw. - Nie spodziewaliśmy się, że padnie w tym spotkaniu tak wiele bramek. Fajnie, że zawodnicy realizowali założenia, które powiedzieliśmy sobie przed meczem. Bardzo dobrze cała drużyna pracowała w defensywie, nie było tak naprawdę żadnych słabszych ogniw. Cieszę się również z tego, że dużo wniosły zmiany, których dokonaliśmy. Trzy bramki zdobyliśmy dzięki zaangażowaniu zawodników wchodzących z ławki rezerwowych. Teraz będziemy przygotowywać się z chłodnymi głowami do spotkania z Błękitnymi Pasym.

Szkoleniowec Warmii, Tomasz Aziewicz, zaznaczył po meczu, iż Warmia jest w fazie dopiero budowania zespołu: - Wynik odzwierciedla to, co działo się na boisku. Szkoda, że straciliśmy aż tyle goli, a nie udało się nam zdobyć choćby jednego. Trzeba jednak powiedzieć, że jesteśmy w fazie budowania zespołu. Doszło wielu nowych zawodników z niższych lig, z juniorów, czy też juniorów młodszych. Obecnie jesteśmy w fazie zgrywania się, szukania odpowiednich personaliów na danych pozycjach i odpowiedniego sposobu gry.

Następne spotkanie rezerwy Stomilu i Warmia zagrają już w najbliższą środę (oba mecze o godz. 17). Podopieczni Pawła Głowackiego zmierzą się w Pasymiu z miejscowymi Błękitnymi, natomiast zespół z al. Sybiraków ponownie zagra na własnym obiekcie. Przeciwnikiem będzie Tęcza Biskupiec.

Warmia Olsztyn - Stomil II Olsztyn 0:6 (0:2)

0:1 - Maciej Serbintowicz 34'
0:2 - Jakub Brdak 40'
0:3 - Hubert Szramka 55'
0:4 - Bartosz Florek 75'
0:5 - Łukasz Borkowski 86'
0:6 - Łukasz Borkowski 88'

Stomil II Olsztyn: Jakub Kanclerz - Jan Dziemidowicz (81' Mateusz Przychodzki), Szymon Dowgiałło, Łukasz Sadowski (83' Marcel Supranowicz), Sebastian Puszkar, Hubert Szramka, Maciej Serbintowicz, Hubert Świder (60' Bartosz Florek), Kacper Grzeszczyk (20' Jakub Brdak; 82' Konrad Krogól),  Kacper Walendykiewicz, Szymon Rak (65' Łukasz Borkowski)

Widzów: 300

Pozostałe zespoły wchodzące w skład forBET IV ligi 2020/2021 w grupie warmińsko-mazurskiej: Polonia Lidzbark Warmiński, Motor Lubawa, GSZS Rybno, Błękitni Pasym, Zatoka Braniewo, Mamry Giżycko, Mazur Ełk, Olimpia Olsztynek, Pisa Barczewo, Granica Kętrzyn, ITS Jeziorak Iława, Olimpia II Elbląg, MKS Korsze, Mrągowia Mrągowo, Tęcza Biskupiec, Błękitni Orneta

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Zatorzanki 2020-08-03 08:07:16 5.184.*.*
    Proszę nam wytłumaczyć . Stadion Warmii - gospodarzami "rezerwy"Stomilu , goście Warmia?. Zatorzanie nie po to walczą o drugie życie tego stadionu, aby Stomilaki się tu panoszyli!!! Warmia do boju!!!!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0