Proces w sprawie gwałtu na 8-miesięcznej Gabrysi

Proces w sprawie gwałtu na 8-miesięcznej Gabrysi
Fot. KMP Elbląg

Przed elbląskim sądem ruszył dziś proces w sprawie gwałtu na 8-miesięcznej Gabrysi. Oskarżony o gwałt 37-letni wujek dziewczynki przyznał się do winy, ale nie tylko on stanął przed sądem. Prokuratura oskarżyła również ciotkę dziewczynki Teresę S., która będąc świadkiem tego dramatu nie zareagowała. Wyrok zapadł około godziny 13.00. Mężczyźnie wymierzono karę 9 lat pozbawienia wolności.

Do dramatu dziecka doszło w Batorowie koło Elbląga. Dziewczynka znajdowała się tam pod opieką ciotki i wujka. Dziecko trafiło do szpitala w Elblągu z ranami w okolicy narządów płciowych. Lekarz elbląskiego szpitala natychmiast powiadomił o zdarzeniu policjantów, którzy zatrzymali wujka dziecka, 37-letniego Jacka S. Mężczyzna przyznał się do gwałtu. 8-miesięczna dziewczynka została przewieziona z elbląskiej placówki do specjalistycznego szpitala dziecięcego w Olsztynie. Tu przeszła operację.

Obecnie dziecko przebywa w rodzinie zastępczej, gdyż jej rodzice mają odebrane prawa rodzicielskie.

Dziś sprawca gwałtu na małej Gabrysi stanął przed sądem. Prokuratura żądała dla niego 12 lat pozbawienia wolności. To jednak nie jedyny oskarżony w tej sprawie. Przed sądem stanęła również ciotka dziewczynki. Prokuratura oskarżyła kobietę o nieudzielenie dziecku pomocy.

Wyrok zapadł około godziny 13.00. 37-letni sprawca gwałtu usłyszał wyrok 9 lat pozbawienia wolności, a jego żona Teresa S. 9 miesięcy pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn/Radio Olsztyn/własne

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • k0rw1n 2015-07-16 17:27:56 81.190.*.*
    Za coś takiego powinna być kara śmierci. 9 lat na wakacjach, z darmowym wyżywieniem, opieką medyczną, dostępem do książek i telewizji za Nasze podatki? To ma być kara czy nagroda?
    Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść
  • Dib 2015-07-16 14:09:03 149.156.*.*
    Co to za kurewskie prawo?! Skąd tak niski wyrok! Kastracja na żywo i wiertara w narządy- tak do wykrwawienia się na śmierć!
    Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść
Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna