Rusza ponowny przetarg na wykonanie dokumentacji obwodnicy Olsztyna i Dywit

Rusza ponowny przetarg na wykonanie dokumentacji obwodnicy Olsztyna i Dywit
GDDKiA ogłosiła kolejny przetarg na wykonanie dokumentacji kilku obwodnic regionu
Fot. GDDKiA Olsztyn

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie ogłosiła ponowny przetarg na wykonanie dokumentacji obwodnic Olsztyna i Dywit, Pisza oraz Szczytna. Poprzednie postępowania zostały unieważnione ze względu na błędy lub braki w dokumentacji.

GDDKiA w Olsztynie ponownie otworzyła postępowania na wykonanie dokumentacji obwodnic Olsztyna i Dywit, Szczytna oraz Pisza.

- Poprzednie postępowania zostały pod koniec października unieważnione. Złożone oferty zawierały błędy lub braki i byliśmy zmuszeni je odrzucić. Jedna z ofert została sporządzona prawidłowo, ale niestety zaoferowana w niej cena kilkukrotnie przekraczała oszacowaną wartość zamówienia i również musieliśmy ją odrzucić – wyjaśnia Karol Głębocki, rzecznik prasowy olsztyńskiego oddziału GDDKiA.

Zakres zadania, w przypadku obwodnic Szczytna oraz Pisza, obejmuje: Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe z elementami Koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz materiałami do decyzji środowiskowej (DŚU). Natomiast dla obwodnicy Olsztyna i Dywit jest to: Studium korytarzowe (SK) oraz Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe (STEŚ) wraz z materiałami do wydania DŚU.

Obwodnica Szczytna w ciągu dróg krajowych nr 53, 57 i 58

Zamówienie obejmuje opracowanie dokumentacji dla budowy obwodnicy Szczytna, która będzie jednojezdniową drogą klasy GP (głównej ruchu przyspieszonego) o długości około 17 km i nośności konstrukcji nawierzchni 11,5 t/oś. W ramach inwestycji zostaną wybudowane m.in. węzeł drogowy Korpele, skrzyżowania z drogami lokalnymi, obiekty inżynierskie oraz dodatkowe jezdnie do obsługi terenów przyległych do obwodnicy. Przebudowane zostaną drogi publiczne kolidujące z inwestycją. Wybudowane będą ciągi dla ruchu pieszego i rowerowego oraz obiekty i urządzenia z zakresu ochrony środowiska.

Obwodnica Pisza w ciągu dróg krajowych nr 58 i 63

Zadanie obejmuje opracowanie dokumentacji dla obwodnicy Pisza o długości około 3,6 km i przekroju poprzecznym 1x2. Oznacza to, że obwodnica Pisza będzie miała jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu w przeciwnych kierunkach. Trasa ma przebiegać w większości nowym śladem po zachodniej stronie miasta jako droga klasy GP. Nośność drogi wynosić będzie 11,5 tony na oś. Wybudowane zostaną również dodatkowe jezdnie obsługujące teren przyległy do obwodnicy, system odwodnienia drogi, obiekty inżynierskie, skrzyżowania. Przebudowane zostaną drogi publiczne oraz infrastruktura techniczna kolidujące z inwestycją. Wybudowane zostaną także chodniki i ścieżki rowerowe. Wykonawca zainstaluje urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Obwodnica Olsztyna i Dywit w ciągu drogi krajowej nr 51

Studium korytarzowe, które będzie przedmiotem zamówienia, ma objąć analizy obejścia Olsztyna zarówno po stronie zachodniej jak i wschodniej. Po wytypowaniu korytarza obwodnicy zadaniem wykonawcy będzie opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego oraz materiałów do wydania DŚU. Na etapie STEŚ wykonane zostaną analizy co najmniej trzech wariantów układu drogowego składającego się z obwodnicy Olsztyna, obwodnicy Dywit i odcinka od granicy administracyjnej Olsztyna do skrzyżowania z ul. Sybiraków w Olsztynie, w korytarzu wybranym na podstawie Studium korytarzowego.

Galeria

Komentarze (12)

Dodaj swój komentarz

 • Zatorze 2020-12-02 04:58:01 5.184.*.*
  Dosyć już tej zabawy w kotka i myszkę. Północnej obwodnicy Olsztyna nie będzie przez najbliższe 30 lecie. Powiedźcie to Zatorzanka i zlikwidujcie transport maszyn i samochodów powyżej 20 ton ,(łącznie z towarem ). Na obrzeżach miasta niech sieciowki pobudują magazyny i stamtąd dowożą towary do sklepów. Innego wyjścia nie ma , przy okazji powstały by miejsca pracy do obsługi magazynów, zaplecze dla tirów i tirowcow na wypoczynek, przegląd techniczny wozu. Proste jak linia cepa. Bezradni Olsztyna ruszcie mozgownicami!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • Rozczarowany 2020-12-01 20:21:53 88.156.*.*
  Pozoranctwo działań. W całej Polce buduje się na potęgę drogi tylko w naszym województwie GDDKiA śpi, a nie przepraszam budują obwodn8ice Smolajn - 1,6 km. No i w województwie mazowieckim budują dla warszawiaków S7. Prawdziwie potrzebne inwestycje dziwnym trafem nie mogą ruszyć...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0
 • No ten tego 2020-12-01 14:07:06 188.146.*.*
  Do trzech razy sztuka . Zobaczymy czy GDDKiA myśli o tej inwestycji poważnie czy tez ma mieszkańców Olsztyna i północna cześć województwa w .....
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • mieszkaniec 2020-12-01 13:33:35 46.186.*.*
  to będzie przechodzić ta obwodnica przez Kieźliny czy nie ?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 1
 • gość 2020-12-01 13:23:11 80.55.*.*
  A do wydziału komunikacji przy ul. Knosały dalej nie da się zamówić numerka, nawet o północy
  Odpowiedz Oceń: 6 0