Rozkręcił tory kolejowe, po których regularnie kursują pociągi

Do policyjnego aresztu trafił 61-letni mężczyzna, który kradł elementy linii kolejowej. Rozkręcając tory omal nie doprowadził do wykolejenia się pociągu, który szlakiem kolejowym przejeżdżał 10 minut później.

Oficer dyżurny braniewskiej komendy, o kradzieży elementów linii kolejowej w pobliżu miejscowości Wielewo w gminie Płoskinia został poinformowany wczoraj po godzinie 14.00.

Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol, który ustalił, że jadący drezyną pracownicy PKP zauważyli na torach mężczyznę, który kradł metalowe elementy linii. Sprawca oprócz wykręcenia kilku śrub rozkręcił również część łączenia dwóch szyn kolejowych, co groziło wykolejeniem się jadącego po szynach pociągu. Rozjazd został natychmiast skręcony przez pracowników PKP,. Jak się okazało, 10 minut później tą trasą przejechał pociąg towarowy.

Przesłuchiwany dzisiaj Jan M. najprawdopodobniej usłyszy zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Może grozić mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn/własne

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz