Po pijanemu spowodował wypadek drogowy

O trzymiesięcznym areszcie zdecydował sąd wobec 35-latka, który będąc pod wpływem alkoholu spowodował wypadek drogowy. Andrzej P. miał 2 promile alkoholu w organizmie, gdy kierował bmw. Jego podróż zakończyła się na drzewie.

Do zdarzenia doszło 8 sierpnia br. około godziny 14.15 na odcinku drogi Olszewo – Pielgrzymowo w gminie Nidzica. 35-letni kierowca bmw mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie z nieustalonych przyczyn zjechał na lewe pobocze drogi, a następnie uderzył w drzewo.

 

W wyniku wypadku obrażeń doznał jadący z nim 49-letni pasażer, który w stanie krytycznym z wewnętrznymi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Olsztynie. Kierowca po udzieleniu mu pomocy medycznej w nidzickim szpitalu, trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj nidzicki sąd na wniosek policjantów i prokuratura zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 35-latka. Kierowcy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci przypominają, że od 1 lipca 2010 obowiązują zaostrzone przepisy karne. Kierowca może otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów nawet na zawsze, jeżeli spowodował wypadek w wyniku, którego nastąpiła śmierć innej osoby bądź doznała ona ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, jeśli był w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia. Wyższej kary, bo nawet do lat 5 może również się spodziewać osoba, który dopuściła się kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w związku z wcześniej popełnionym przestępstwem.

Źródło: KWP Olsztyn/własne

Galeria
Tagi: wypadek

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz