A | A | A
Rolnicy czekają na odszkodowania za zniszczenia wyrządzone przez bobry
Na ponad 3 mln złotych oszacowano szkody wyrządzone przez bobry w rolnictwie na Warmii i Mazurach. Część odszkodowań RDOŚ w Olsztynie już wypłaciła, wnioski jednak nadal napływają
reklama
Wnioski o odszkodowania z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska trafiają do Generalnej Dyrekcji. Stamtąd kierowane są do Ministerstwa Środowiska, a następnie do Ministerstwa Finansów.
RDOŚ wypłaciła już nieco ponad 700 tysięcy złotych z 1,5 mln złotych, które przyznano z Ministerstwa, wciąż jednak to kropla w morzu potrzeb rolników, których pola zostały zalane po zniszczeniu tam. RDOŚ zamierza więc jeszcze w tym roku złożyć wniosek do Ministerstwa o dodatkowe środki.
Źródło: RDOŚ/własne/PR Olsztyn










Komentarze (1)
Dodaj swój komentarz