Dziś jest: 16.06.2024
Imieniny: Aliny, Anety, Anny
Data dodania: 2023-12-10 16:45

Redakcja

"Rezydencja Vintage" w Olsztynie. Na gorącym uczynku zatrzymano sprawcę włamań do piwnic [WIDEO]

Nocny kadr na osiedle, o którym piszemy w materiale
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Policyjni wywiadowcy na gorącym uczynku zatrzymali 32-letniego sprawcę włamań do piwnic, a także zniszczenia mienia. Łączna suma strat to ponad 17 tys. zł. W tej sprawie mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ będzie odpowiadał w warunkach tzw. "recydywy". Policjanci w trakcie czynności odzyskali część skradzionych rzeczy, które wróciły do prawowitych właścicieli. Nie bez znaczenia miała w tym przypadku ścisła współpraca z zarządem wspólnoty mieszkaniowej.

reklama

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przy współpracy z zarządem jednej ze wspólnot osiedla położonego przy ulicy Kasprzaka wyjaśnili okoliczności kilku usiłowań i włamań do piwnic na terenie inwestycji Iławskiego Przedsiębiorstwa Budowalnego "Rezydencja Vintage", do których doszło od października do listopada tego roku.

Funkcjonariusze w wyniku szeroko zakrojonych działań operacyjnych wpadli na trop mężczyzny mającego związek z tymi przestępstwami. W nocy z 2 na 3 listopada około godziny 3 nad ranem mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku podczas próby kradzieży narzędzi z garażu podziemnego w budynku przy ulicy Kasprzaka 3 w Olsztynie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał on dwa zarzuty usiłowania i cztery dokonania kradzieży z włamaniem do piwnic lub komórek lokatorskich. Łupem sprawcy padły elektronarzędzia, sprzęt wędkarski czy alkohol.

W tle budynek przy ul. Kasprzaka, w którym zatrzymano 32-latka (zdjęcie ilustracyjne)

Ponadto 32-latek uszkodził drzwi do jednego z garaży wielostanowiskowych. W związku z powyższym dodatkowo usłyszał on zarzut zniszczenia mienia.

Łączna wartość strat wyceniona przez pokrzywdzonych to ponad 17 tys. zł. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Ponadto okazało się, że 32-latek w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa i będzie odpowiadał w warunkach tzw. "recydywy". Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy - niewykluczone, że mężczyzna ma związek z innymi włamami do piwnic na terenie miasta, co jest przedmiotem prowadzonego postępowania. Policjanci w trakcie czynności odzyskali część skradzionych przedmiotów, które wróciły już do prawowitych właścicieli.

 

Galeria

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Kolo 2023-12-10 19:11:05 46.205.*.*
  Rezydencja , apartament co za masakra , we wsi Olsztyn nie ma na tę chwilę nawet apartamentowca i nie zapowiada się że powstanie a biedota później gada że w rezydencji mieszka a jeździ limuzyną i na giełdzie na tylko że na towarowej
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 7
 • gość 2023-12-10 17:21:59 83.9.*.*
  Rezydencja vintage, co za nazwa, żenada.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 20 5
 • Syn przedsiębiorcy ul. Bajkowa 2023-12-10 17:05:42 88.156.*.*
  Rezydencja? Przecież to zwykłe mrowisko z klitkami 40-50m2, gdzie ludzie żyją sobie na głowach. Ja mam większy salon w domu.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 20 12

www.autoczescionline24.pl