Przejście pod torami jeszcze nieotwarte, a już leżą butelki po wódce [ZDJĘCIA]

Przejście pod torami jeszcze nieotwarte, a już leżą butelki po wódce [ZDJĘCIA]
Przejście podziemnie na Zatorze jeszcze ne jest otwarte, a już jest zaśmiecone
Fot. Cezary Kapłon / Olsztyn.com.pl

Jeszcze nie odbył się ostateczny odbiór przejścia pod torami łączącego Śródmieście z os. Wojska Polskiego. Na razie jest to plac budowy. Jednak za dnia spotkać można tam przechodzących ludzi, natomiast w nocy trwają imprezy, o czym świadczyć mogą pozostawione puste butelki i mocz na ścianach.

Przejście pod torami w sąsiedztwie przystanku PKP Olsztyn-Śródmieście od dawna wzbudza kontrowersje. W artykule pt. Tunel podziemny na Zatorzu jeszcze nie gotowy, ale już wzbudza kontrowersje pisaliśmy m.in. o braku podjazdów dla wózków i rowerów.

Podjazdy nie są jeszcze gotowe, ale to nie wszystko. Okazuje się, że tunel nie jest jeszcze oficjalnie otwarty, a mimo to codziennie przechodzą tędy dziesiątki osób, bo ktoś z jednej i drugiej strony odsunął siatkę zasłaniającą wejścia.

– Termin odbioru nie jest jeszcze znany. Oficjalnie jest to teren budowy, więc nie można tamtędy chodzić – informuje nas Michał Koronowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

W dzień przechodzą tędy ludzie. W nocy piją. Świadczą o tym liczne puste butelki po wódce czy piwie leżące na podłodze korytarza. Gdzieniegdzie widać zacieki moczu. Postanowiliśmy się dowiedzieć, czy w ostatnim czasie były zgłaszane interwencje.

– W ostatnim czasie nie przeprowadzaliśmy interwencji. Żadnych sygnałów od mieszkańców też nie mieliśmy. Skoro tunel nie jest oficjalnie otwarty, to o porządek powinien zadbać wykonawca – powiedział w rozmowie z nami Kamil Sułkowski, rzecznik Straży Miejskiej w Olsztynie.

W takim razie zgłosiliśmy się z pytaniami o utrzymanie porządku i zabezpieczenie tunelu do spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., która jest odpowiedzialna m.in. za tę inwestycję. Czekamy na odpowiedź.

Galeria

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Xnx 2019-09-29 08:24:28 188.146.*.*
  Od zawsze ten tunel to było miejsce imprez i pijaństwo myślę że FRO powinno objąć je swoim patronatem i wpisać na listę zabytków
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Tarpan 2019-09-28 09:55:16 5.173.*.*
  Przecież to jest Zatorze. To i tak cud że nie nasrali. Być może ktoś ich przegonił.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Issru 2019-09-28 07:57:41 5.173.*.*
  I jest tak pisalem we wczesniejszym o tym artykule..kazde podziemne przejscie to szczalnia i monopolowy...
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść