Dziś jest: 25.07.2024
Imieniny: Jakuba, Krzysztofa
Data dodania: 2024-07-04 11:05

Redakcja

Przed nami Fest Muza 2024. To szansa dla zdolnych, ale nieznanych

Przed nami Fest Muza 2024. To szansa dla zdolnych, ale nieznanych
Przed nami konkurs młodych zespołów Fest Muza 2024
Fot. MOK w Olsztynie

Ogólnopolski Konkurs Młodych Zespołów "Fest Muza", organizowany rokrocznie przez olsztyński MOK, to doskonały przykład działania z zakresu skutecznego poławiania pereł. Otwiera on przestrzeń do samorealizacji i zaistnienia w branży muzycznej zespołom już zdolnym, a jeszcze nieznanym. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło aż 307 zgłoszeń. Najlepsi zaprezentują się w niedzielę (7 lipca) w olsztyńskim amfiteatrze. Gwiazdą wieczoru będzie WaluśKraksaKryzys.

reklama

Przykłady ich twórczości muzycznej, szybko i wygodnie nadsyłane na konkurs za pośrednictwem strony internetowej, są skrupulatnie oceniane przez kompetentne jury. Co roku do udziału w "Fest Muzie" zgłasza się kilkadziesiąt, nawet do stu kapel marzących o zwycięstwie! A nie da się ukryć, że jest o co walczyć.

Kolejne edycje Konkursu zyskują autentycznie szerokie wsparcie z zewnątrz, dzięki czemu możliwe jest fundowanie potężnych nagród finansowych i rzeczowych. W tym roku nagrody pieniężne za trzy pierwsze miejsca wyniosą odpowiednio 5.000, 3.000 i 1.500 złotych, a poza tym zwycięzcy otrzymają bezpłatną promocję na antenie radiowej oraz przydatne nagrody rzeczowe.

Laureaci eliminacji konkursowych zyskują możliwość zaprezentowania swej twórczości na żywo, na deskach olsztyńskiego amfiteatru im. Czesława Niemena. Wielki finał "Fest Muzy" odbywa się zwyczajowo w sierpniu, a dla podniesienia rangi tego przedsięwzięcia, każdorazowo towarzyszy mu występ gwiazdy wieczoru.

Na tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Zespołów Fest Muza 2024 wpłynęło aż – 307 zgłoszeń. Spośród nich jury, składające się z osób związanych ze światem muzycznym regionu, wyłoniło finałową szóstkę:

7 lipca od godz. 15 w amfiteatrze zagrają:

BLACK RADIO

[ŁÓDŹ | ALT-ROCK, ROCK AND ROLL]

KAST.

[ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI/ŁÓDŹ | ALT, SYNTH ROCK]

KUBA FOLWARCZNY

[WODZISŁAW ŚLĄSKI/KRAKÓW | INDIE ROCK]

MADAME AFFAIR

[POZNAŃ | ALT POP, FUNK]

SAD SMILES

[TARNÓW | ALTERNATYWNY ROCK]

VIOLET AMBULANCE

[WROCŁAW/GDYNIA | EMO, POP PUNK]

Gwiazdą wieczoru będzie WaluśKraksaKryzys. 

WaluśKraksaKryzys to najgłośniejszy debiut muzyki gitarowej ostatnich lat. Głośność najprawdopodobniej zawdzięcza ogromnej szczerości w tekstach i ciekawą kreacją w braku kreacji. Jak sam o sobie mówi: osoba wątpiąca, ale wierząca, muzyk, autor, kompozytor, poeta, aktor, reżyser, przyszywany kuzyn Olka Świerkota, twórca około dziesięciu kolaży, znany z duetu fajka boys internazionale. Grał z podkładem z takimi zespołami jak Wilki, Black Sabbath, Behemoth, czy Megadeath.

Koncert WaluśKraksaKryzys rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety w cenie 60 zł można nabyć:

- na stronie https://bilety.mok.olsztyn.pl/;

- w Galerii Dobro (Stare Miasto 24/25);

- w Muzeum Nowoczesności (Knosały 3b);

- w Galerii wARTe Świeczki (Dąbrowszczaków 3).

Patronat Honorowy nad Ogólnopolskim Konkursem Młodych Zespołów "Fest Muza 2024" sprawuje Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcin Kuchciński. Partnerem wydarzenia jest Województwo Warmińsko-Mazurskie.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • młodzi niepotrzebni 2024-07-08 06:26:38 37.31.*.*
    Wstyd władze olsztyna PŁATNE wejście na rozdanie nagród = pusty amfiteatr przykro było nam młodym i muzykom. Za to park pełen młodzieży aktywizacja na całego BRAWO wy.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0

www.autoczescionline24.pl