Pracownicy KAS z Olsztyna, mimo pandemii, walczą z hazardem

Pracownicy KAS z Olsztyna, mimo pandemii, walczą z hazardem
Akcja funkcjonariuszy KAS w Elblągu
Fot. KAS Olsztyn

W ciągu kilku dni warmińsko-mazurscy funkcjonariusze KAS zabezpieczyli aż 9 nielegalnych automatów do gier. Do interwencji doszło w Elblągu i Szczytnie, dalsze czynności prowadzi komórka dochodzeniowo-śledcza Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie.

Do pierwszego zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu Elblągu. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej otrzymali informację od policjantów o ujawnieniu automatów hazardowych. Na miejscu służby postanowiły przeprowadzić eksperyment w zakresie legalności urządzeń.

- Punkt gier znajdował się w ogólnodostępnym miejscu, usytuowany był w obrębie innych sklepów, w pawilonie po byłym kiosku owocowo-warzywnym. Na miejscu funkcjonariusze stwierdzili, że dwa automaty są włączone a jeden nieczynny. Obiekt był monitorowany dwiema kamerami od wewnątrz i jedną zewnętrzną. Drzwi wyposażone były w elektroniczny wizjer, na którym wyświetlany był wizerunek osób, potencjalnych klientów punktu gier – informuje st. rachm. Marta Rosiak, oficer prasowy KAS w Olsztynie.

Z kolei w poniedziałek, 12 października, olsztyńscy funkcjonariusze zabezpieczyli 6 automatów w Szczytnie. Mimo pandemii, w centrum miasta działał nielegalny salon, gdzie dostęp do środka był możliwy tylko po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z obsługą lokalu.

W tym wypadku także przeprowadzono eksperyment, a po przesłuchaniu świadków potwierdzono, że automaty są nielegalne.

W obu przypadkach zabezpieczono urządzenia jako dowody rzeczowe. Sprawę prowadzi komórka dochodzeniowo-śledcza Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie.

Galeria

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • Warmiak 2020-10-15 17:29:50 109.241.*.*
    Po raz kolejny uczulam na fakt, że nie ma czegoś takiego jak funkcjonariusze kas. Są funkcjonariusze Służby Celno - Skarbowej, dawniej Służby Celnej. Dziękuję
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
  • gość 2020-10-15 16:15:05 5.184.*.*
    kiedy KAS wystawi je na licytacji? chciałbym taki w domu
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1