Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się

Poszukiwany listem gończym adwokat od "trumien na kółkach" w rękach policji. "Był całkowicie zaskoczony"

Poszukiwany listem gończym adwokat od
Fot. Paweł K. / Instagram, KMP Olsztyn

Policjanci z Wydziałów Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Łodzi i Lublinie wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Sąd Rejonowy w Olsztynie wystawił list gończy za mężczyzną, został zatrzymany na terenie powiatu hrubieszowski w województwie lubelskim.

reklama

Funkcjonariusze z łódzkiej komendy wojewódzkiej, specjalizujący się w ściganiu najgroźniejszych przestępców, włączyli się do sprawy dotyczącej zatrzymania poszukiwanego 46-letniego łodzianina. Mężczyzna był ścigany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, w celu odbycia kary 18 miesięcy pozbawienia wolności.

Dzięki żmudnej pracy, zaangażowaniu i analizie zebranych informacji oraz doskonałemu rozpoznaniu środowiska osób poszukiwanych, funkcjonariusze wytypowali konkretny adres, pod którym mógł przebywać 46-latek.

Dziś (7 maja) w godzinach popołudniowych policjanci przystąpili do realizacji. 46-latek był całkowicie zaskoczony wizytą mundurowych – nie stawiał oporu podczas zatrzymania. Był przekonany, że częste zmiany miejsca pobytu pozwolą mu pozostać nieuchwytnym.

Bezpośrednio po zatrzymaniu mężczyzna został przewieziony do jednostki policji, gdzie sporządzono niezbędną dokumentację. Zostanie doprowadzony do najbliższego zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące, odbywając zasądzoną karę.

Prawomocny wyrok i nieopłacone nawiązki

Przypomnijmy, że na początku marca br. Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał Kozaneckiego na karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Tym samym złagodzono wcześniejszy wyrok sądu rejonowego, który w kwietniu 2025 r. orzekł wobec niego 2 lata więzienia. Oprócz kary pozbawienia wolności sąd zobowiązał łódzkiego adwokata do pokrycia kosztów procesu oraz wypłaty nawiązek na rzecz rodzin ofiar.

Jak poinformował w ostatnim czasie pełnomocnik bliskich zmarłych kobiet, mec. Karol Rogalski, skazany nie wywiązał się dotąd z obowiązków finansowych. – W momencie ogłoszenia prawomocnego wyroku pieniądze powinny znaleźć się na koncie. To łącznie około 150 tysięcy złotych dla rodzin – tłumaczył prawnik. W związku z powyższym rozpoczęto działania egzekucyjne.

Kontrowersje wokół argumentacji sędziego

Marcowy wyrok olsztyńskiego sądu był szeroko komentowany w sieci. Chodzi m.in. o argumentację, której użył sędzia Karol Radaszkiewicz, który stwierdził, że oskarżony jechał samochodem „powszechnie odbieranym jako wypas”, tj. wysokiej klasy, co w ocenie sędziego sprawia, że prowadzący takie auto może nie mieć wrażenia prędkości i ulec złudnemu wrażeniu, że jedzie bardzo wolno. [Czytaj więcej: 1,5 roku więzienia za śmierć dwóch kobiet. Internauci nie zostawili suchej nitki na wyroku olsztyńskiego sędziego [WIDEO]]

Dozór elektroniczny zamiast więzienia?

Obniżenie kary do 1 roku i 6 miesięcy otworzyło jednocześnie możliwość ubiegania się o odbywanie jej w systemie dozoru elektronicznego. Wniosek w tej sprawie został już złożony do łódzkiego sądu okręgowego. Wcześniej oddalono inny wniosek skazanego dotyczący wstrzymania wykonania kary.

Tło sprawy

Do tragicznego zdarzenia doszło 26 września 2021 roku na drodze wojewódzkiej nr 595 w pobliżu miejscowości Stare Włóki. Według ustaleń śledczych Paweł Kozanecki, kierując mercedesem, przekroczył podwójną linię ciągłą i zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z audi. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosły dwie kobiety w wieku 53 i 67 lat.

Do Pawła K. przylgnęło określenie „adwokat od trumny na kółkach”. Jest to pokłosie filmu, który łódzki prawnik opublikował w Internecie niedługo po śmiertelnym wypadku. Stwierdził w nim, że zdarzenie było konfrontacją bezpiecznego samochodu z "trumną na kółkach" i m.in. dlatego kobiety zginęły.

Źródło: własne, KWP Łódź

Galeria

Komentarze (14)

Dodaj swój komentarz
Odpowiadasz na komentarz.
Zaloguj się i odblokuj lepsze komentarze. Historia, wyróżnienie i dodatkowe opcje w Twoim profilu. Zaloguj się

  • Wielki LORD NO. 2026-05-12 06:52:48 79.127.*.*
    1,5 roku za dwie głowy? Czy to w ogóle sie dzieje naprawdę w tym kraju z g...na i patyków? Czyli mogę wyjechać na powiat i dwóch NOLi odwalić i poleże tylko półtora roku za hajs podatników z trzema ciepłymi posiłkami i siłownią ?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
  • Ktoś 2026-05-09 11:00:47 37.31.*.*
    Ten sędzia za taki wyrok powinien zostać wyrzucony z pracy i pozbawiony uprawnień, 1,5 roku za śmierć dwóch osób to kpina z wymiaru sprawiedliwości i naplucie w twarz rodzinom ofiar.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 0
  • Git 2026-05-08 14:34:51 178.183.*.*
    ciepło cię przyjmiemy
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 2
  • Jardas 2026-05-08 09:01:41 31.175.*.*
    Co wy pierdolicie auto wypas i co licznika nie ma w nim ? Czy nie ma wyczucia dokąd przód wyjeżdża, widać autami wyższej klasy też trzeba umieć jeździć, i dla takich osób specjalne uprawnienia powinni robic
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 2
  • Olsztyniok_ 2026-05-08 08:23:54 37.209.*.*
    CYTAT ,,SĘDZIA..ADWOKATOWI ...OKA NIE WYKOLE,, Takie sytuacje tylko w Polsce!!! Za zabicie dwóch kobiet...żon..matek...córek...może i babć ....sąd orzekł wyrok tak śmieszny że ręce opadają . A winny jest tak butny że nie wziął tego na klatę tylko uciekł . Mam nadzieję że chłopaki z ZK zrobią z nim porządek !!! Współczuję dla rodzin zabitych kobiet . Współczuję dla tego kraju !!! Że jest w nim tak dużo absurdów !!!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 18 1
  • Fuj 2026-05-08 08:08:42 2a02:2a40:45ea:*
    Kiedy ORA w łodzi pozbawi go prawa wykonywania zawodu?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 1
  • IWON 2026-05-08 07:35:49 185.209.*.*
    Mógłby mnie pocieszyć, miał drogie auto, ma pienidze, jest przestępcą, brakuje tylko podstawowego wykształcenia ale może udawać głupiego, podnieca mnie gdy nadajemy na tych samych falach ah oh uh! A co! A jak!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 16 3
  • Jsjsjss 2026-05-07 22:28:43 178.42.*.*
    Wyrok jest prawomocny i można podać jego nazwisko
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 24 2
  • Uczciwy 2026-05-07 21:56:55 95.49.*.*
    A za ukrywanie się, nie należy dołożyć pare lat?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 31 3
  • EA 2026-05-07 21:51:14 46.205.*.*
    Panie sędzio wstyd to mało powiedziane !!! Co to za wyrok i jaka argumentacja. Żenada.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 1
  • Wypędzoy z kraju 2026-05-07 21:45:22 85.89.*.*
    Jak się czuje sędzia . Pod sąd dyscyplinarny powinien trafić bo czuć korupcją. Mam nadzieję że mecenasikiem zaopiekują się Pod celą🤣
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 1
  • Ghdu 2026-05-07 21:36:01 2a02:2a40:45f1:*
    Czy to znaczy ze z wieznia wyjdzie 7 Listopada 2027r?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 3

Proponowane artykuły