Dziś jest: 21.04.2024
Imieniny: Anzelma, Bartosza
Data dodania: 2023-09-19 14:00

Redakcja

Pomoc przybyła na czas. Olsztyńscy funkcjonariusze uratowali dwie osoby

Pomoc przybyła na czas. Olsztyńscy funkcjonariusze uratowali dwie osoby
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Pixabay

W ciągu ostatnich dni funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie mieli okazję pomóc dwóm osobom znajdującym się w kryzysach emocjonalnych. Mundurowi przypominają o tym, by nie obawiać się prosić o pomoc.

reklama

W czwartek (14 września) oficer dyżurny KMP otrzymał zgłoszenie dotyczące poszukiwanego mężczyzny, z którego wynikało, że 26-latek może znajdować się w kryzysie emocjonalnym. Według przesłanej przez rodzinę informacji mógł on znajdować się na terenie gminy Barczewo. Po kilku godzinach mężczyznę odnaleziono w okolicach Stawu Więziennego w Barczewie. Wszystko dzięki spostrzegawczości policjanta kryminalnego z lokalnego komisariatu. Funkcjonariusz tego samego dnia, przed służbą spotkał mężczyznę na terenie miasta. Okazało się także, że poszukiwany był już pod opieką znajomej. Ostatecznie został on przewieziony do szpitala, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc. 

Do drugiej sytuacji doszło w Działdowie, gdzie olsztyńscy policjanci byli w związku z przemieszczaniem się kibiców. Około godziny 21 w niedzielę (17 września) do funkcjonariuszy znajdujących się na dworcu kolejowym podeszły dwie zaniepokojone kobiety. Twierdziły, że pewien młody mężczyzna znalazł się w niebezpiecznej sytuacji - miał przebywać na torowisku. Po dotarciu we wskazane miejsce funkcjonariusze znaleźli 16-latka, którego zabrali w bezpieczne miejsce. Okazało się, że nieletni był pod wpływem alkoholu i samodzielnie doprowadził się do tak groźnej sytuacji. Nastolatek ostatecznie trafił pod opiekę matki. 

Policja przypomina: każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami, nie potrafi sama sobie pomóc, a tej pomocy potrzebuje, może skorzystać ze wsparcia specjalistów. Szczegóły znajdują się na stronie stopdepresji.pl. W kryzysach emocjonalnych pomaga także Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, znajdujące się pod numerem 800 702 222.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • uyyp 2023-09-20 08:39:26 95.160.*.*
    To nie jest policja tylko "pislicja|" Policja była kiedyś.....
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
  • Ha ha ha 2023-09-19 14:53:10 2a01:11cf:400d:*
    O i nie zabili ich niechcący? a kamerki w tym czasie oczywiście były zepsute,a gdyby jakimś cudem działały to materiał uległby skasowaniu:) Żałosna próba ucieplenia wizerunku skompromitowanej, partyjnej formacji dla niepoznaki zwanej policją państwową, nie uchroni ich to jednak przed weryfikacją jak w latach 90
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 2

www.autoczescionline24.pl