Pomagała Chińczykom nielegalnie uzyskać pracę w Olsztynie w zamian za... drobne upominki

Pomagała Chińczykom nielegalnie uzyskać pracę w Olsztynie w zamian za... drobne upominki
Śledztwo w sprawie podrabiania dokumentów prowadzili warmińsko-mazurscy strażnicy graniczni
Fot. W-MOSG

Strażnicy graniczni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe prowadzili śledztwo w sprawie kobiety, która podrabiała dokumenty legalizujące pobyt i pracę w naszym regionie Chińczykom. W zamian kobieta miała otrzymywać drobne upominki.

Śledztwo w tej sprawie trwało od 2018 r. Olsztynianka w latach 2017-2018 podrabiała dokumenty legalizujące czasowy pobyt i pracę na Warmii i Mazurach obcokrajowcom. Skorzystało na tym piętnastu Chińczyków. Kobieta w oświadczeniach o zamieszkaniu, zezwoleniach na pobyt czasowy i umowach o pracę fałszowała podpisy, a następnie okazywała je jako autentyczne w urzędzie wojewódzkim.

- W toku dochodzenia funkcjonariusze SG ujawnili i zabezpieczyli dokumenty świadczące o tym, że 44-letnia kobieta pomagała Chińczykom uzyskać pobyty czasowe i pracę w Polsce. Podczas przesłuchania podejrzana tłumaczyła funkcjonariuszom SG, że otrzymywała od cudzoziemców drobne upominki za „okazaną pomoc” - informuje Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął już akt oskarżenia. Kobiecie grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • jadzia 2020-02-26 14:50:44 5.92.*.*
    chyba troche malo za falszerstwo ...i co tu by jeszcze mozna jej dolozyc?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
2147382000