Polski Ład. Starostwo powiatowe złożyło trzy wnioski o dofinansowanie na inwestycje o wartości 95 mln zł

Polski Ład. Starostwo powiatowe złożyło trzy wnioski o dofinansowanie na inwestycje o wartości 95 mln zł
Starostwa Andrzej Abako stara się o dofinansowanie w ramach Polskiego Ładu do trzech powiatowych inwestycji
Fot. Monika Smolik / Olsztyn.com.pl

Mowa o budowie Powiatowo-Gminnego Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Dywitach, Powiatowego Centrum Sportu i Zdrowia w Olsztynku oraz modernizację 4 km drogi powiatowej 1449N w gminie Dywity.

W powiecie olsztyńskim także szykują się inwestycje, na które potrzeba pieniędzy. Dlatego też starostwo powiatowe postanowiło złożyć trzy wnioski o dofinansowanie w ramach tzw. Polskiego Ładu: Programu Inwestycji Strategicznych. Łączna wartość to 95 mln zł. Wysokość dofinansowania może wynieść 95 proc.

Każdy samorząd może złożyć trzy wnioski, ich nabór trwa do 15 sierpnia. My staramy się o dofinansowanie właśnie na trzy nasze projekty. Ich koszt to 95 mln złotych. Wierzę, że uzyskamy dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład i uda się zrealizować nasze plany inwestycyjne – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Pierwszy wniosek dotyczy budowy Powiatowo-Gminnego Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Gminie Dywity. Obiekt scali Samorządową Szkołę Muzyczną, Gminny Ośrodek Kultury, Bibliotekę Powiatowo-Gminną, salę koncertową, galerię, sale warsztatowe i będzie pełnić funkcję tymczasowego punktu zbiorowych szczepień. Realizację inwestycji przewiduje się w formule zaprojektuj i wybuduj, a jej koszt szacuje się na kwotę 70 mln zł.

Kolejny wniosek dotyczy budowy Powiatowego Centrum Sportu i Zdrowia przy Zespole Szkół w Olsztynku. Szacowany koszt to 20 mln zł. Inwestycja polega na budowie nowoczesnego obiektu edukacji sportowej z infrastrukturą techniczną, rewitalizacją przyległego terenu i wyposażeniem z możliwością dostosowania obiektu do uruchomienia tymczasowego powiatowego szpitala oraz tymczasowego punktu szczepień zbiorowych.

Trzecim wnioskiem na kwotę 5 mln zł jest modernizacja 4 km drogi powiatowej 1449N stanowiącej jedną z głównych arterii dojazdowych z powiatu do stolicy województwa Olsztyna wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Inwestycja zakłada wykonanie robót budowlano- montażowych polegających na wykonaniu: nakładki na istniejącej nawierzchni, odtworzenie poboczy utwardzonych, budowę zatoki autobusowej, przebudowę zjazdów indywidualnych, budowę przyjaznego dla środowiska solarnego oświetlenia ulicznego, zabezpieczenie i przebudowę kolizji z infrastrukturą istniejącą w pasie drogowym, oczyszczenie i remont przepustów oraz rowów odwadniających.

Czytaj również:

Władze Olsztyna złożą trzy wnioski projektowe w ramach Polskiego Ładu

Źródło: własne / Starostwo powiatowe

Galeria

Komentarze (10)

Dodaj swój komentarz

 • henek 2021-08-06 08:02:22 82.177.*.*
  Drogi, więcej dróg... Mamy sezon turystyczny, w powiecie jest mnóstwo jezior, tylko jak tam dojechać, drogi powiatowe to makabra podparta kraterami.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Łysy konkubent twojej matki 2021-08-04 19:26:49 88.156.*.*
  Czemu ten nieudacznik betonowo tramwajowy wciąż tutaj włodarzy? Miasto jest zakorkowane, mamy światła co 100 metrów, najczęściej nie synchronizowane czyli ciągle czerwone. Stan dróg (np. Sybiraków, Grunwaldzka, Piłsudskiego, Pstrowskiego, Wyszyńskiego, Krasickiego) woła o pomstę do nieba...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 3
 • DW 2021-08-04 19:24:05 83.24.*.*
  Centrum Kultury za 70 mln i Centrum Sportu za 20 mln. Naprawdę w Powiecie nie ma ważniejszych spraw do zrobienia np. modernizacje dróg lokalnych, budowa chodników czy ścieżek rowerowych?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • Warmiak rodowity 2021-08-04 13:49:28 83.7.*.*
  Po co wam ruskie chadziaje jakiś "ład" skoro u was i tak porządki jak w kaliningradzkiej obłaści... Paszli do putina!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 2
 • eeee 2021-08-04 12:23:23 5.172.*.*
  a gdyby tak Olsztyn miał gospodarza i złożył 3 wnioski o dofinansowanie``1-łącznik ul Wilczyńskiego z Warszawską, 2 wiadukt łączący ul Lubelską z Malewskiej i 3- Estakadę nad rondem Schumana od ul artyleryjskiej w stronę Sielskiej . 3 inwestycje które odkorkowałyby miasto Olsztyn a co mamy, działaczy partyjnych z kodu, platformy i ich prezydenta z wizją tramwai i korków a także dziennikarzy którzy ten zamknięty układ popierają spychając Olsztyn na dno bo tak centralne władze platformy jak i pisu olewają to miasto i nie zdziwię się jak Olsztyn nie załapie się na żadne dofinansowanie tak jak przespał wiele inwestycji które mógł zrobić gdyby miał gospodarza
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 4
 • Śmiechłem 2021-08-04 12:05:11 5.173.*.*
  Grzymowicz zapowiadał, że jest człowiekiem bezpartyjnym i tak powinno zostać dla dobra wszystkich mieszkańców. Niestety on woli upowszechniać swoje prywatne animozje polityczne, podpisując się pod tym jako prezydent tego miasta. Powinien być apolityczny dla dobra całego Olsztyna, nie szczekać i nie obwiniać PIS o wszystko, nawet za swoje nieudacznictwo z którego słynie m.in inwestycyjne. Teraz okazało się, że jest POwskim popelcznikiem, którąś tam ręką gówniaka Trzaskowskiego, razem będą propagowali swoje idee na Kortowskim spędzie. Nie jestem zwolennikiem PIS, ale będąc osobą prywatną mogą tak mówić, bo nie zaszkodzę dla ogółu mieszkańców.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 18 5