Podszywając się pod policjanta, skradł serce 37-letniej nieznajomej

Podszywając się pod policjanta, skradł serce 37-letniej nieznajomej
Fot. KWP Olsztyn

36-letni mężczyzna poszukiwał w sieci miłości. Podszywając się pod policjanta, próbował skraść serce nieznajomej. Jednak relacja przetrwała tylko kilka dni. Kobieta na umówionym spotkaniu zauważyła, że jej wybranek dziwnie się zachowuje, więc zadzwoniła na policję. Wtedy też kłamstwo wyszło na jaw.

36-latek na jednym z portali interenetowych poznał pewną kobietę. Wirtualne "randki" szybko przerodziły się w rozmowy telefoniczne, na spotkaniu w cztery oczy kończąc. Mężczyzna wmówił nowo poznanej kobiecie, że jest policjantem. Aby uwiarygodnić swoje kłamstwa, w trakcie spotkania pokazywał jej różne "policyjne" przedmioty.

Początkowo jego wybranka była zauroczona, jednak w pewnym momencie nabrała podejrzeń, gdy 36-latek zaczął się agresywnie zachowywać. Przestraszona 37-latka, w trosce o swoje bezpieczeństwo, zadzwoniła na policję.

Kilka dni później funkcjonariusze ustalili dane oszusta i go zatrzymali. Mężczyzna nie był zaskoczony ich wizytą. Podczas zatrzymania częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów. Policjanci w jego domu znaleźli m.in. telefony komórkowe, odznakę policyjną, broń z nabojami hukowymi, nóż, krótkofalówkę i urządzenie służące do emitowania policyjnych sygnałów.

36-latek trafił do aresztu. Grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • mundrury 2019-03-11 10:38:50 213.184.*.*
  Dlaczego Policja nie ma jednolitych strojów ? kazdy inne kolorki jeden żółte drugi czarne. Nie denerwuje to was ?
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Ŕrrr 2019-03-07 22:57:23 83.6.*.*
  Ale tepaki .oboje
  Odpowiedz Oceń: 5 2 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-03-07 21:09:06 83.6.*.*
  To dobra wiadomość dla policjantów. Czyli można coś wyrwać na blachę.
  Odpowiedz Oceń: 7 1 Zgłoś treść