Podsumowali obchody Roku Grunwaldzkiego

Podziękowania, słowa uznania i deklaracje - tak w skrócie można opisać spotkanie podsumowujące obchody Roku Grunwaldzkiego na Warmii i Mazurach. Zebranym w Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej towarzyszył Piotr Żuchowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obchody 600-lecia Bitwy Pod Grunwaldem były przedsięwzięciem na ogromną skalę. W ich organizację włączyło się kilkadziesiąt osób i instytucji. Wszyscy otrzymali specjalne podziękowania zarówno od Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Jolanty Szulc jak również Sekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Piotra Żuchowskiego. Podczas spotkania rozdano niemal 90 dyplomów uznania, a Obchody Roku Grunwaldzkiego, w ogólnym rozrachunku, uznano za sukces.

Żuchowski nie ukrywał jednak, że inscenizacja z 17 lipca, mimo że była ogromnym wydarzeniem,  nie została dopracowana  organizacyjnie.  Jak powiedział, należy wyciągnąć wnioski z tej sytuacji, tak by w przyszłości pewne błędy nie miały miejsca.

 

Źródło: własne/WWiM

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz