Dziś jest: 14.06.2024
Imieniny: Bazylego, Elwiry
Data dodania: 2023-12-27 13:57

Redakcja

Pod prąd, na podwójnym gazie, bez świateł. Kierowcy „świętowali” Boże Narodzenie

Pod prąd, na podwójnym gazie, bez świateł. Kierowcy „świętowali” Boże Narodzenie
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. KWP Białystok

Od piątku (22 grudnia) policjanci prowadzili wzmożone działania w trosce o bezpieczeństwo kierowców podczas świąt. Do wtorku (26 grudnia) funkcjonariusze byli wzywani na miejsce prawie 60 kolizji i 2 wypadków na terenie Olsztyna i powiatu. 

reklama

W piątek (22 grudnia) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na DK16 w rejonie Wójtowa osobowego volkswagena z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości. Mężczyzna jechał 90 km/h przy ograniczeniu 70 km/h.

Za kierownicą auta siedział 22-latek. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.

Mężczyzna nie tylko odpowie za jazdę bez uprawnień, ale również za popełnione wykroczenia. Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa niż 1500 zł.

W sobotę (23 grudnia) funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej w rejonie m. Kromerowo pojazd marki Volkswagen z powodu niezastosowania się do znaku B-2 (zakaz wjazdu). Okazało się, że za kierownicą auta siedział 55-latek.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie mężczyzny krąży ponad 0,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta mimo posiadania aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Okazało się również, że pojazd ma zatrzymany dowód rejestracyjny. Za popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany mandatami, z kolei za jazdę w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi mężczyzna będzie się tłumaczył przed sądem.

We wtorek (26 grudnia) w godzinach wieczornych funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Dworcowej w Olsztynie pojazd marki Opel, który poruszał się bez włączonych świateł. Za kierownicą siedział 42-latek.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie mężczyzny krążyły blisko 3 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta mimo aktywnego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów wszelkich kategorii. Policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Za kierowanie autem wbrew sądowemu zakazowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Olsztynie

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Niestety olsztyniak 2023-12-28 10:26:21 46.205.*.*
    Nie ma nic złego w jeździe po 3 piwkach tak jest na zachodzie i jest ok. No chyba że Polak ma inną głowę bo że brudas i leń to inna sprawa
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 5

www.autoczescionline24.pl