Pod koniec listopada drogowcy zakończą remonty ulic

Pod koniec listopada drogowcy zakończą remonty ulic
Do końca listopada ma się zakończyć remont ul. Jagiellońskiej w Olsztynie
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Nie tylko Jagiellońska, ale także modernizowane ulice w Gutkowie – zostaną oddane uczestnikom ruchu pod koniec listopada. Ostatnie naprawy gwarancyjne przechodzi także ul. Towarowa. Zgodnie z umową, przejezdna zostanie także ul. Leonharda. Wygląda na to, że już w grudniu Olsztyn będzie przejezdny.

W zeszłym tygodniu w artykule zatytułowanym „Jagiellońska nadal w remoncie. Kiedy będzie przejezdna?” pisaliśmy o postępie prac na tej ważnej dla Zatorza i os. Podleśna ulicy.

Pan Mieczysław, który napisał do nas wiadomość w sprawie ww. ulicy, zainspirował redakcję do bliższego zbadania tematu remontów na olsztyńskich ulicach.

W dniach 20-21.11.2019 w godz. 8.30-14.00 planowane jest tymczasowe wyłączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Towarowa/Leonharda w związku z pracami serwisowymi. Na czas wyłączenia sygnalizacji ruch będzie kierowany przez Wydział Ruchu Drogowego KMP.

– możemy przeczytać na stronie Bezpieczny Olsztyn.

W lipcu nastąpiło oficjalne otwarcie Towarowej, jednakże co jakiś czas drogowcy informowali o trwających pracach. Jej koszt to blisko 131,5 mln zł. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, kiedy ul. Towarowa zostanie ostatecznie oddana do użytku.

– Droga jest już skończona, a wszystkie prace które są tam ewentualnie wykonywane są naprawami gwarancyjnymi – powiedziała w rozmowie z nami Marta Bartoszewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Olsztyna.

Pod koniec listopada ma zostać oddana do użytku także ul. Leonharda. Przypomnijmy, że przebudowywany był odcinek między ul. Kołobrzeską a Towarową.

– Leonharda została już przebudowana, zostanie oddana do użytkowania do końca listopada zgodnie z zawartą umową – potwierdził Michał Koronowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Pozostała jeszcze kwestia zakończenia remontu ulic trzeciorzędowych na Gutkowie. Chodzi o ul. Gościnną, Kresową, Wołodyjowskiego, Żurawią i Perkoza. Według wyjaśnień urzędników, są tam jeszcze prowadzone prace drogowe.

– Aktualnie trwają tam ostatnie prace przy wprowadzeniu docelowej organizacji ruchu. Ponadto, na wniosek mieszkańców, wykonujemy podniesione przejścia dla pieszych, które pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo w tym rejonie – dodała Marta Bartoszewicz.

Budowa dróg miała pierwotnie się zakończyć w lutym br., ale termin był kilkukrotnie przesuwany. Koszt inwestycji to blisko 44 mln zł. W ramach projektu zostało wybudowanych od nowa ponad 7,5 km dróg w Olsztynie oraz na terenie gminy Gietrzwałd (powiązanie ul. Bałtyckiej z obwodnicą Olsztyna).

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Kudo 2019-11-20 09:04:00 188.147.*.*
    Olsztynscy nieudacznicy nie drogowcy ! Koło prawdziwego drogowca nawet nie stali tak jak prezydent Olsztyna
    Odpowiedz Oceń: 4 9 Zgłoś treść