Pociągiem z Olsztyna do Warszawy w 2 godziny, czyli obiecanki wiceministra transportu

Dzięki prowadzonym modernizacjom linii kolejowych, już za dwa lata olsztynianie będą podróżować pociągiem do Warszawy około 2,5 godziny. Tak przynajmniej twierdzi wiceminister transportu Andrzej Massel, który odwiedził Olsztyn.

Każdy, kto zmuszony jest podróżować pociągiem wie, że dziś poprzez liczne modernizacje linii – nawet przejażdżka krótką trasą urasta do rangi długiej wyprawy. To jednak – według zapewnień wiceministra transportu – ma się zmienić w ciągu najbliższych dwóch lat. Jak twierdzi Massel, remont linii kolejowej E65 Gdynia – Warszawa w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko idzie zgodnie z planem i daje już pierwsze, pozytywne skutki. Zdaniem wiceministra czas przejazdu Tanimi Liniami Kolejowymi między Warszawą, a Olsztynem będzie się systematycznie skracał. Według prognoz Ministerstwa w przeciągu roku czas skróci się o godzinę – olsztynianie z Warszawy do stolicy Warmii i Mazur dojadą więc w 3 godziny, a z kolejnym rokiem – czas ten skróci się do nieco ponad 2 godzin. Dziś taka podróż trwa około 4,5 godziny!

Wiceminister ocenił również stan prac modernizacyjnych linii Olsztyn – Szczytno – Szymany, która liczy 55 km długości. Jego zdaniem, inwestycja, która finansowana jest z RPO Warmia i Mazury 2007-2013 najprawdopodobniej doczeka się kontynuacji. Ministerstwo chce bowiem wyremontować odcinek linii od Szczytna do Ostrołęki.

Przypomnijmy, modernizacja linii kolejowej Olsztyn-Szczytno-Szymany ma pomóc w uruchomieniu szybkich połączeń pomiędzy stolicą regionu, a regionalnym lotniskiem w Szymanach. Prędkość pociągów ma zwiększyć się z 70 do 100 km/h, dzięki czemu podróż potrwa około 45 minut.


Źródło: za RO/własne/plk-inwestycje.pl

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • cichociemny 2012-10-02 23:26:54 83.24.*.*
    TAK TAK Podobnież miała być obwodnica Olsztyna gdzież Ona jest ? Na stole ministra transportu . Warszawa - Olsztyn w nieco ponad 2 godziny ? hahaha Przecież Warszawiacy potrzebują dróg oni nie przyjeżdżają do Naszego Cudu Natury pociągiem bo są za biedni .
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
remont warszawa
Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna