Pływanie. Nastoletni olsztynianin najszybszym polskim żabkarzem!

Pływanie. Nastoletni olsztynianin najszybszym polskim żabkarzem!
omasz Kraczkowski w Lublinie wraz ze swoja trenerką Gabrielą Wójtowicz
Fot. Swimland Olsztyn

Tomasz Kraczkowski z olsztyńskiego klubu Swimland, podczas lubelskich zwodów o Grand Prix Polski ustanowił rekord Polski!

Lubelska impreza zgromadziła na starcie ponad 800 uczestniczek i uczestników. Była podzielona na trzy bloki w zależności od stylu i dystansu. Nasz region reprezentowali młode pływaczki i pływacy z trzech klubów: oprócz Swimlandu z Kormorana Olsztyn oraz Jedynki Elbląg.

Najbardziej spektakularny sukces odniósł Tomasz Kraczkowski. Podopieczny trenerki Gabrieli Wójtowicz, okazał się najlepszy w rywalizacji open na 50 metrów stylem klasycznym ustanawiając wynikiem 28,08 nowy rekord Polski 17-18-latków. Ponadto olsztynianin w rywalizacji z rówieśnikami zajął pierwsze miejsce na 100 m st. klas., a w open był piąty. W klasyfikacji generalnej open zawodników płynących stylem klasycznym zajął wysoką trzecią pozycję.

Bartosz Kapała (Kormoran) był w U15 drugi na 800 metrów stylem dowolnym i trzeci na 400 m st. zm. Jego klubowy kolega Piotr Woźniak zajął w U16 trzecie miejsce na 400 m st. zm. Martyna Kraszewska (Kormoran) okazała się w U16 nie do pokonania na 400 m st. dow., a na 200 m tym stylem zajęła trzecie miejsce. Anna Doroszkiewicz (Jedynka Elbląg) w U16 na 50 m st. klas. zajęła drugie miejsce, Bartosz Kapała (Kormoran) w U 15 trzecie na 200 m st. mot., natomiast Piotr Woźniak (Kormoran) trzecie na 400 m st. dow. w U16.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników naszych zawodników i zawodniczek w Lublinie - powiedziała nam Agnieszka Zbutowicz, prezes olsztyńskiego Swimlandu. - Wszyscy nasi zawodnicy ustanowili tam rekordy życiowe, a Tomek rekord Polski. To jego drugi rekord Polski na tym dystansie, pierwszy był na basenie 25-metrowym. Ten w Lublinie został ustanowiony na 50-metrowym. Cieszymy się z tych osiągnięć, tym bardziej bo trenujemy teraz w trudnych warunkach na bardzo obecnie zatłoczonej 25-metrowej pływalni na ul. Mariańskiej.

Lech Janka

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Brawo!!!!! 2021-04-07 20:53:20 5.184.*.*
    Gratulacje, Olsztyn kiedyś ( Mariusz Gabiec ) słynął że zdolnych pływaków i pływaczek. A teraz uparł się na" dumę "Warmii !!!!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1
  • Covid 2021-04-01 16:42:31 5.172.*.*
    800 uczestniczek i uczestników plus armia ludzi do obsługi. Ręce opadają. Mamy pandemię gdyby ktoś zapomniał.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 1