Dziś jest: 25.07.2024
Imieniny: Jakuba, Krzysztofa
Data dodania: 2023-12-01 09:31

Redakcja

Planetarium pod nowymi rządami. "Jestem pasjonatką astronomii"

Planetarium pod nowymi rządami.
Magdalena Pilska-Piotrowska odebrała z rąk prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza nominację na kierowanie OPiOA
Fot. UM w Olsztynie

Od dzisiaj (1 grudnia) Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne ma nową szefową. Prezydent Olsztyna powołał na stanowisko Magdalenę Pilską-Piotrowską.

reklama

Dwa postępowania były niezbędne, by wyłonić osobę, która pokieruje jedną z najbardziej rozpoznawalnych olsztyńskich instytucji kultury. Umowa została zawarta na cztery lata.

- Konkursowa komisja wybierała spośród dwojga kandydatów - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Lepszą propozycję w zakresie celów i misji instytucji, założeń programowych, planu gospodarowania finansami czy budowy wizerunku w naszej ocenie przedstawiła Magdalena Pilska-Piotrowska.

Nowa dyrektorka pracuje w OPiOA od ośmiu lat. Od początku kierowała Działem Multimediów i Obsługi Technicznej, a od lutego minionego roku szefowała Działowi Popularyzacji Nauki i Obsługi Technicznej.

- Cieszę się, że to mi przypadnie misja kierowania naszą instytucją - mówi Magdalena Pilska-Piotrowska. - Na pewno źle nie będzie się działo. Znam placówkę, zespół, dotychczas realizowane i te planowane projekty. No i jestem pasjonatką astronomii.

Przed nową dyrektorką i zespołem, którym pokieruje, szereg wyzwań. W wieży ciśnień trwa remont, natomiast w planetarium w następnym tygodniu zacznie się wymiana sprzętu projekcyjnego. Planetarium oraz obserwatorium będą nieczynne do około połowy grudnia.

- Kolejny rok to dalszy ciąg prac związanych z modernizacją naszej instytucji - przyznaje dyrektor Magdalenę Pilską-Piotrowską. - Jednym z największych wyzwań będzie przygotowanie do powstania wyjątkowej wystawy, czyli "Habitatu Księżycowego". To będzie unikalna propozycja w skali kraju.

Olsztyńskie Planetarium Lotów Kosmicznych zostało zainaugurowane pół wieku temu, dokładnie w 500. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Wraz ze zlokalizowanym w dawnej wieży ciśnień Obserwatorium Astronomicznym tworzy wyjątkowy kompleks popularnonaukowy.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • MŁODA1 2023-12-01 10:28:03 94.254.*.*
    Cytat: ,,Konkursowa komisja wybierała spośród dwojga kandydatów - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Lepszą propozycję w zakresie celów i misji instytucji, założeń programowych, planu gospodarowania finansami czy budowy wizerunku w naszej ocenie przedstawiła Magdalena Pilska-Piotrowska". Te słowa wypowiada Grzymowicz od 2008 roku. W 8 na 10 przypadków tacy niezastąpieni kandydaci po kilku latach rządów odchodzą ze stanowiska w niebyt. Dotyczy to szczególnie Szpitala Miejskiego. Tam nawet ustanowieni przez komisję menagerowie odchodzili szybko ze stanowiska z ,, powodu spraw rodzinnych". Oby tak nie było w tym przypadku. Wiecznym dyrektorem będzie ten z dyrektorów który popiera Grzymowicza. Na przykład: MOK
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 8

www.autoczescionline24.pl