Piotr Tyszkiewicz Dorotowo 3 E: Albo boiska, albo zabierajcie swoje makiety za 2 miliony i won!

Olsztyn.com.pl poinformował, że w piątek 11.12.2015 r. w Olsztynie była kolejna gala tzw. makietowa. Ostatnia gala była na 70- lecie lokalnego związku piłkarskiego, którego dorobek opisałem w poprzednim felietonie, ale gdyby potencjalnym czytelnikom nie chciało się szukać, to przypominam postawiłem dość radykalną tezę, że  chyba nie ma drugiej takiej instytucji w regionie, a może i na świecie, która przez 70 lat zrobiła tak mało w dziedzinie do której została powołana!

Ale ad rem! Cytuję za olsztyn.com.pl:

W piątek dowiemy się więc, jak wyglądać będzie obiekt po przebudowie, na którą miasto będzie starało się pozyskać środki. Sam projekt kosztować będzie miasto 2 mln złotych. Wciąż nie ma jednak sprecyzowanych planów pozyskania pieniędzy na remont obiektu.

Taram! Taram! Taram!

To jakiś cholerny żart? Miasto wydaje na projekt przebudowy stadionu 2 miliony złotych?

To wszystko w mieście, w którym nie ma ani jednego boiska do treningu, które... przypomina właśnie boisko do treningu piłkarskiego, a adepci futbolu od 6 letnich dzieci do profesjonalistów z rewelacji 1 ligi Stomilu Olsztyn trenują na gumowisku na Dajtkach i skrawkach trawy na terenie całego Olsztyna!

Nie potrafię nawet opisać, co myślę, o tych profanach- pseudo politykach!

Jakim trzeba być ignorantem, żeby podejmować decyzję o zapłacie 2 milionów złotych za projekt stadionu do... przebudowy nie mając ani jednego boiska do treningu i pewnego źródła sfinansowania właśnie... tejże przebudowy stadionu?!

Tak po ludzku uważam, że te dwa miliony na projekt, to kolejny wyraz pogardy samorządu miasta Olsztyn dla tysięcy dzieci i młodzieży uprawiającej futbol w stolicy Warmii i Mazur.

Ta gala makietowa, to szczególna uroczystość dla ludzi, którzy swoją służbę publiczną realizują pod latarnią- na PR- owskich galach i ośmiorniczkach- za pieniądze podatników realizując swoje pomysły w żaden sposób nie skonsultowane z ludźmi i służące tylko i wyłącznie taniemu PR- owi.

Myślę, że mieszkańcy naszego regionu, w tej liczbie Olsztyna, woleliby aby miasto Olsztyn ich pieniądze wydało racjonalnie po prostu na boisko do... piłki nożnej.

No, ale co to jest boisko? Projekt za tani, gala niepotrzebna, trzeba o obiekt zadbać, a OSiR ma już jedno boisko do koszenia i wie, że to czasochłonne, trzeba boisko podlać, a w krainie tysiąca jezior wody brak... Lepiej pokazać ludowi makietę- niech przyjdą media, a tubylcy niech gapią się i podziwiają plany na 2 miliony złotych, które będą zrealizowane jak pan ma i jak pan da.

Proste prawda?

Tak, oni śmieją się ludziom w twarz!

Skoro są 2 miliony złotych, to powinny zostać wydane po ludzku na bazę treningową, a nie na projekt, który zresztą przypomina plac defilad armii czerwonej. Na makiecie za 2 miliony nie widać jupiterów, które oświecają arenę de gruz często live za pośrednictwem telewizji pokazując nas Warmiaków i Mazurów  jako dziki lud... Taki PR za nasze pieniądze urządzają nam ignoranci.

I tak wygląda zarządzanie stolicą regionu! Pomysły z czapy, makiety, zakładanie piłkarskiej spółki prawa handlowego bez źródła finansowania i bezduszne przyglądanie się jak następne pokolenia piłkarzy skręcają sobie nogi na klepiskach, a prezesi klubów kłócą się między sobą o skrawki tych klepisk, aby w ogóle trenować futbol... Dziel i rządź- czy coś wam to mówi?

Człowiek jak nie ma stajni, to nie kupuje konia. No chyba, że zwariował. I ja mam nadzieję, że te dwie bańki na projekt przebudowy stadionu, to oznaka tylko bzika, ponieważ idiotów łatwiej się pozbyć niż cwaniaków. Miasto kupiło konia za 2 miliony, bez stajni. Dodam- Konia na papierze:)

Rolą mediów w tej sprawie jest zadanie dla samorządowców, fundatorów 2 milionowej gaży za projekt przebudowy stadionu, fundamentalnego pytania:

Czy nie wstyd wam za to, że w mieście w którym nie ma ani jednego boiska treningowego w dobrym stanie wydaliście 2 miliony na projekt...  przebudowy stadionu bez zapewnionego finansowania?

Chociaż nie- Ja bym tym ludziom już nie zadawał żadnych pytań. Nie pytajcie ich już o nic, oni już wszystko powiedzieli. Na miejscu prezesów klubów- od Stomilu po Czereś Sport zebrałbym dzieci i młodzież uprawiającą piłkę nożną oraz ich rodziców i wybrał się pod Ratusz.

Myślę, że dzieciaki i młodzież oraz ich rodzice- wyborcy- chętnie zobaczyliby jak wyglądają ci panowie od gal i projektów za 2 miliony, co skazują ich na kontuzje i brak szansy rozwoju ich talentów. Ktoś mądry miał rację mówiąc, że bezmyślność zabija, innych. Takie gale zabijają, ale nie bezmyślnych polityków, tylko innych- te dzieci i młodzież uprawiające futbol w Olsztynie.

Tak, weźcie wreszcie sprawy w swoje ręce, ponieważ jak będziecie gapić się na poczynania tych panów, to doczekacie się stadionu bez piłkarzy. Makietę z 2 miliony już macie.

Zamiast kłócić się o skrawki trawy zjednoczcie się w imię dobra futbolu i pokażcie wreszcie, że środowisko piłkarskie, to nie jest grupa ćwoków, która nie potrafi zadbać o fundamenty funkcjonowania tej najwspanialszej dyscypliny sportu.

Idźcie do tych ignorantów razem i powiedzcie jednym głosem- rządamy boisk dla naszych dzieci, albo pa, pa z urzędu! Zabierajcie swoje makiety za 2 miliony i won!

Wnioski, jak zawsze pozostawiam czytelnikom olsztyn.com.pl i tradycyjnie zapraszam do dyskusji.

 

 

Pośrednik transakcyjny,
footballidea.pl Doszkalanie Indywidualne dla Talentów na bazie własnego programu i boiska w Dorotowie.
mail:
biuro@piotrtyszkiewiczteam.pl
tel. 609 184 000
http://footballidea.pl/pracuj-z-teamem,13.html

Komentarze (34)

Dodaj swój komentarz

 • hm 2016-01-30 12:47:12 89.231.*.*
  A ja potrafię opisać co czuję gdy patrzę na tych profanów pseudo-trenerów z Dajtek.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0
 • he-man 2015-12-14 19:31:37 83.29.*.*
  Całość sprowadza się do jednego. Politycy, wszelkiego szczebla, dbają tylko i wyłącznie o swój interes. Tak jest niezależnie od partii, którą reprezentują. A naród ślepo wieży w ich obiecanki. Na szczęście coraz więcej ludzi otwiera oczy, budzi się z letargu i głośno zaczyna krzyczeć. Na razie tylko na internecie, czatach, forach, blogach i komentarzach. Ale niedługo wyjdziemy na ulice. A wtedy nie będzie odwrotu i litości dla zdrajców narodu i oszustów.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1
 • Krzysztof39 2015-12-14 15:06:43 37.7.*.*
  Witam Proszę mi powiedzieć, jaki jest koszt wybudowania boiska treningowego ? Oczywiście koszt minimum... (bez jupiterów itp)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • to ja! 2015-12-14 14:01:39 94.254.*.*
  Sz. P. Tyszkiewicz, śmiem twierdzić, iż pomylił Pan "koncepcję przebudowy stadionu miejskiego" z "projektem budowlanym", który ma kosztować 2 mln zł.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 2
 • olsztynianin z dorotowa 2015-12-13 22:31:19 46.77.*.*
  Panie Piotrze, nasz dyzurny grafomanie, a gdzie jakis dowcip na koniec mega felietonu? A propo jego tresci to wlasnie dlatego najpierw Olsztyn buduje stajnie- blad w dialektyce dowodzenia tez stawianych przez autora, po to zeby kupic nastepnie konia. Posiada on ogromna ambicje tylko jeszcze nie wie kim by chcial byc. Prezydentem Olsztyna, Prezesem Okregowego zwiazku pilki noznej czy Prezesem Stomilu? Juz byl trenerem Stomilu, Ceramiki Opoczno i Kujawiaka Wloclawek wszedzie odchodzac w nieslawie lub w oparach skandalu. Kim Pan jest Panie Piotrze, ze uzurpuje Pan sobie prawo do oceniania innych? Coz Pan zrobil dla pilki noznej w regionie, ze rozstawia Pan po katach wszystkich decydentow?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 3
 • kibic 2015-12-13 18:05:49 89.74.*.*
  Podjął Pan jakieś konstruktywne działania w celu realizacji swojej koncepcji? Jakiś list intencyjny, manifestacja pod ratuszem itp.?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • gk 2015-12-13 14:52:54 212.160.*.*
  Przecież projekt stadionu zawiera także budowę dwóch boisk treningowych, w tym jednego pełnowymiarowego o naturalnej nawierzchni! I przy pełnowymiarowym boisku treningowym znajdą się maszty oświetleniowe, które obecnie stoją przy starym stadionie. Zostaną tam przeniesione. Wszystko jest zapisane w założeniach projektu, wystarczy przeczytać.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 1
 • ave Stomil 2015-12-13 14:30:59 81.190.*.*
  ma chlop racje z tymi boiskam treningowymi w projekcie bylo ze maja byc 2 boska. Powinno byc wymiarowe boisko z naturalna nawierzchnia boisko wymiarowe ze sztuczna nawierzchnia pod balonem zeby mozna bylo trenowac w zla pogode zastepuje ona wtedy hale sportowano i no i orlik dla mlodych zawodnkow take 3 boiska widze ja i o to powinen walczyc klub!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1
 • prusak 2015-12-13 13:59:13 31.63.*.*
  a ja mam w doopie stadion dla upadłego Stomilu !!!!! zadbajcie w końcu o olsztyńskie ulice, na których można zniszczyć zawieszenie i których się wstydzę kiedy przyjeżdzają do mnie goście z cywilizowanych krajów.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 7
 • kolo81 2015-12-13 10:35:23 89.74.*.*
  Co Piotr Tyszkiewicz robi konstruktywnego dla olsztyńskiej piłki? Oprócz wiecznego marudzenia w felietonach
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0