PILNE! Ograniczenie działalności galerii handlowych, barów, restauracji i klubów

PILNE! Ograniczenie działalności galerii handlowych, barów, restauracji i klubów
Mateusz Morawiecki w TVP Info / Zdjęcie ilustracyjne
Fot. TVP Info

W piątkowy wieczór, podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego poinformowano o nowych obostrzeniach wprowadzonych przez rząd.

- Od nocy z piątku na sobotę w Polsce zostanie ograniczona działalność galerii handlowych, a także działalność barów i restauracji - powiedział premier, Mateusz Morawiecki.

Otwarte w galeriach będą tylko sklepy spożywcze, drogerie i pralnie.

- Zdecydowaliśmy o tymczasowym zawieszeniu działania innych sklepów w galeriach, by nie generować dodatkowego ruchu. Poza galeriami handlowymi ograniczenie nie obowiązuje. Wszystkie sklepy, placówki finansowe czy punkty usługowe funkcjonują normalnie - oznajmił.

Jak dodał, wszystkie te lokale mogą nadal świadczyć usługi "na wynos".

To nie koniec obostrzeń wprowadzanych przez rząd. - Wprowadzamy dzisiaj zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. Dotyczą instytucji publicznych, samorządowych, marszów i uroczystości religijnych - podkreśli Mateusz Morawiecki.

Polska zamyka także granice dla cudzoziemców. Obywatele Polski zostaną po przyjeździe do kraju skierowani na 14-dniową kwarantannę.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • argox 2020-03-13 23:59:15 95.160.*.*
  Jedno jest pewne, nie każdy przeżyje tą chorobą. Zamiast panikować, biegać na zakupach to uśmiechnijcie się do swoich bliskich, szczególnie dziadków, rodziców i powiedzcie że ich kochacie. Klepsydra już przesypuje piasek
  Odpowiedz Oceń: 11 1 Zgłoś treść
 • tak było!! 2020-03-13 22:37:59 95.160.*.*
  Grodzki wcale nie był we Włoszech ani nie brał kopert!
  Odpowiedz Oceń: 9 7 Zgłoś treść
 • X 2020-03-13 22:08:50 5.173.*.*
  Ktoś jeszcze chętny na wyjazd do Włoch? Niech teraz te "zdroworozsądkowe" cwaniaczki odszczekają to co wypisywali na forach tej gazety nieco ponad tydzień temu.
  Odpowiedz Oceń: 10 1 Zgłoś treść
 • Bhp 2020-03-13 21:35:21 89.228.*.*
  A czy sanepid bada budowy tam jeden kibel na pięćdziesięciu chłopa a o dezynfekcji można zapomnieć czy kaski na głowach są ważniejsze
  Odpowiedz Oceń: 9 2 Zgłoś treść