Dziś jest: 29.03.2024
Imieniny: Eustachego, Helmuta
Data dodania: 2021-03-28 09:14

Piłka ręczna. Wygrana jakby za sześć punktów [ZDJĘCIA]

Udany był powrót I-ligowej Warmii Energa Olsztyn po dwóch tygodniach przerwy w rozgrywkach

Udany był powrót I-ligowej Warmii Energa Olsztyn po dwóch tygodniach przerwy w rozgrywkach. W sobotni wieczór w Uranii podopieczni trenera Jarosława Knopika nie dali się ograć zespołowi z Żukowa, awansując na pozycję wicelidera.

Ekipa gości to bardzo niewygodny rywal dla wszystkich zespołów biorących w tym sezonie udział w pierwszoligowych zmaganiach. Jej atutem jest głównie solidna obrona oraz bardzo szybka i dynamiczna gra w ataku. Jednak w pierwszej rundzie olsztynianie nadspodziewanie wysoko (34:25) pokonali rywali na ich terenie.

- Wyciągnęliśmy wnioski z meczu z Wejherowem - stwierdził przed spotkaniem trener Knopik. - Liczę, że korekta sprawi, że znów zaczniemy zdobywać więcej bramek i lepiej bronić. Dzięki przerwie mieliśmy dużo czasu wszystko przećwiczyć, więc jestem dobrej myśli.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod dyktando gospodarzy. Warmia swój ofensywny popis rozpoczęła od trafienia Zamelki. Goście co prawda kilkanaście sekund późnej wyrównali, ale było to pierwsze w tym spotkaniu bramkowe zrównanie (1:1) się oby zespołów. Drugie (2:2) miało miejsce minutę później. Od tego momentu Warmia zaczęła zdobywać bramkę za bramką. Dobra obrona olsztynian uniemożliwiała piłkarzom ręcznym z Żukowa powiększanie swojego bramkowego dorobku. Nie do zatrzymania był w pierwszej części meczu Didyk oraz kapitan Warmii Malewski, który do przerwy zapisał na swoim koncie 5 trafień.

Wysokie 9-bramkowe prowadzenie gospodarzy po pierwszej połowie oraz ich bardzo dobra gra, zapowiadały łatwe i wysokie zwycięstwo szczypiornistów z Olsztyna. Tak jednak nie było. Goście zaczęli cierpliwie odrabiać straty. Przełomowym momentem okazała się 48 min meczu. Po bramce Klapki, przy prowadzeniu Warmii 28:21, olsztynianie grali w podwójnym osłabieniu i przy swojej pustej bramce. Rywale wykorzystali to bezbłędnie trzykrotnie trafiając do niej i zrobiło się 28:24. Ataki zespołu z Żukowa były coraz bardziej niebezpieczne, ale gospodarze nie dali już do końca meczu wydrzeć sobie zasłużonego zwycięstwa.

- Kontrolowaliśmy ten mecz od samego początku - powiedział po jego zakończeniu Jarosław Knopik. - Widać było, że zmiana ustawień, którą dokonaliśmy po tym nieszczęsnym meczu z Wejherowem, przyniosła zamierzony efekt. Gra przez większość spotkania wyglądała bardzo dobrze we wszystkich formacjach. Bardzo się cieszymy ze zdobycia trzech punktów z tym rywalem, który będzie nadal z nami walczył o czołowe lokaty. Ten mecz był więc taki z gatunku tych za sześć punktów. Oczywiście nie wszystko było idealne. W połowie drugiej połowy sami zafundowaliśmy sobie nerwowość, ale w końcówce nie odpuściliśmy. Uważam, że to był nasz najlepszy mecz w drugiej rundzie.

Warmia Energa Olsztyn - GKS Autoinwest Żukowo 33:29 (17:8)

Warmia Energa Olsztyn: Makowski, Matusiak, Kaczmarczyk, Starzec 5, Didyk 4, Konkel 1, Kopyciński 1, Chełmiński 4, Zemelka 2, Klapka 3, Gruszczyński 5, Dzido 1, Malewski 7, Golks, Sikorski, Kozłowski