Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Data dodania: 2021-05-16 20:57

Piłka ręczna. Warmia Energa Olsztyn zagra w barażach o Supeligę!

Warmia Energa zwycięzcami I ligi gr A

W meczu kończącym pierwszoligowe zmagania, olsztyńscy piłkarze ręczni bez problemów pokonali USAR Kwidzyn, awansując do turnieju barażowego o wejście do superligi.

Po 9 latach gry na zapleczu rozgrywek najwyższego szczebla polskiego szczypiorniaka, olsztyński zespół stanął przed szansą doszlusowania do grona najlepszych krajowych ekip. Pierwszym warunkiem było wyjazdowe zwycięstwo w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej tych rozgrywek z USAR-em Kwidzyn. Olsztynianie po zwycięskim spotkaniu u siebie z najgroźniejszym rywalem do pierwszego miejsca w tabeli zespołem MKS Grudziądz, byli przed tym meczem w doskonałych nastrojach.

- Wszystko jest w naszych rękach, więc nie damy im wyrwać tej tak wielkiej naszej szansy - stwierdził przed wyjazdem do Kwidzyna Marcin Malewski, najbardziej doświadczony zawodnik ekipy ze stolicy Warmii i Mazur. - Ale USAR to jest dla wszystkich zespołów bardzo niewygodny przeciwnik i zdajemy sobie z tego sprawę. Mają dobrze poukładaną grę i doświadczonych graczy, na których musimy szczególne uważać. Grają jednak schematycznie i z takimi zespołami raczej potrafimy sobie radzić. Pod ten zespół trenowaliśmy przez cały miniony tydzień. Teraz tylko musimy to wszystko skutecznie przełożyć na boisko.

No i przełożyli. Od początku spotkania narzucili swój sposób gry, m.in.: twarda obrona, szybkie rozgrywanie piłki, szukanie stuprocentowych pozycji do oddania soczystych rzutów. Po 20 minutach takiej gry uzyskali 5-bramkową przewagę (15:10) kontrolując do końca pierwszej połowy przebieg boiskowych wydarzeń. Tuż po rozpoczęciu drugiej części spotkania zespół gości przez 7 min gry trafił do bramki gospodarzy 4 razy przy jednym ich trafieniu i prowadził 21:14. Do końca meczu szczypiorniści Warmii Energa Olsztyn dominowali na kwidzyńskim parkiecie, a ich najwyższe prowadzenie (8-bramkowe) miało miejsce w 51., 54. i 56. min i wynosiło odpowiednio 27:19, 28:20 i 29:21.

Po zakończeniu meczu Jarosław Knopik, uszczęśliwiony trener olsztyńskiej drużyny, wbiegł na boisko, przebiegł jego cała połowę i dołączył do tańczących w kółku swoich podopiecznych.

USAR Kwidzyn – Warmia Energa Olsztyn 24:29 (13:17)

Warmia Energa Olsztyn: Daniel Makowski, Krystian Matusiak, Cezary Kaczmarczyk, Marek Starzec 1, Damian Didyk 6, Adam Konkel 4, Mateusz Kopyciński, Michał Sikorski, Adrian Chełmiński 2, Wojciech Golks, Jakub Zemełka, Jakub Kozłowski, Michał Klapka 9, Adrian Gruszczyński 3, Piotr Dzido 2, Marcin Malewski 2.