Piłka ręczna. Warmia Energa Olsztyn z nowym szkoleniowcem

Piłka ręczna. Warmia Energa Olsztyn z nowym szkoleniowcem
Trener Stankiewicz jeszcze w barwach Pomezanii Malbork
Fot. Warmia Energa Olsztyn

Igor Stankiewicz zasilił skład sztabu szkoleniowego Warmii Energa Olsztyn. Były zawodnik Wybrzeża i wieloletni trener Pomezanii Malbork poprowadzi zespół ze stolicy Warmii i Mazur do końca sezonu.

Stankiewicz to wychowanek Wybrzeża Gdańsk, z którym zdobył m.in. cztery tytuły Mistrza Polski. Kilka sezonów spędził także w tureckim Cankaya Beleiye SK Ankara, gdzie zdobywał tytuł mistrza kraju i grał w Lidze Mistrzów i Pucharze Europy. Obecnie 53-letni szkoleniowiec swoją pracę trenerską rozpoczął właśnie w Turcji i już na początku zdobył tytuł Mistrza Turcji z juniorskim zespołem Cankaya. Po powrocie do Polski prowadził znaną w Olsztynie ekipę Sokoła Kościerzyna, a potem - przez wiele sezonów - wspomnianą Pomezanię.

Trenera doskonale zna kapitan Warmii Energa, Mateusz Kopyciński. Skrzydłowy w sezonie 2017/2018 występował w drużynie z Malborka. I to z dobrym skutkiem, bo w tym czasie w 26 spotkaniach zdobył 118 trafień (4,5 bramki na mecz) będąc jednym z liderów ataku. - Bardzo dobrze wspominam ten czas i mam nadzieję, że trenerowi uda się wydobyć z naszego zespołu to co najlepsze. Wierzę, że uda nam się szybko „zgrać” z nowym szkoleniowcem i będzie widać to na boisku - komentuje Kopyciński.

Klub wystosował dokumentację do Związku o dołączenie trenera do sztabu i w przypadku szybkiej realizacji formalności Igor Stankiewicz mógłby poprowadzić drużynę już w najbliższą sobotę.

2147382000

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • mokat 2021-11-17 13:57:08 83.24.*.*
    powodzenia
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0